tłuszczowe kwasy definicja
Co to jest kwasy tłuszczowe. Wyjaśnienie wzorze ogólnym CH3(CH2)nCOOH. Odznaczają się wzrastającą.

Czy przydatne?

Co to jest kwasy tłuszczowe

Co oznacza KWASY TŁUSZCZOWE: węglowodory o wzorze ogólnym CH3(CH2)nCOOH. Odznaczają się wzrastającą (wspólnie z wydłużaniem się łańcucha węglowego) nierozpuszczalnością w wodzie. Stanowią kluczowy, w okolicy glicerolu, obiekt budulcowy tłuszczów. K.t. mogą być nasycone (gdy atomy węgla w łańcuchu połączone są wiązaniami pojedynczymi) albo nienasycone (gdy w łańcuchu występuje jedno albo więcej wiązań podwójnych). W organizmach żywych syntetyzowane są z jednostek dwuwęglowych, przeważnie w retikulum endoplazmatycznym. Substancję prekursorową do syntezy k.t. stanowi acetylo-CoA. K.t. są rozkładane w mitochondriach, w ciągu reakcji enzymatycznych, na jednostki dwuwęglowe powiązane z acetylo-CoA. K.t., które nie są syntetyzowane w organizmie w wystarczających ilościach i muszą być dostarczane (((wspólnie z pożywieniem, określane są mianem egzogennych k.t. Do k.t. należą między innymi kwas stearynowy i kwas linolowy

Czym jest kwasy tłuszczowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kłębuszek Naczyniowy:
Słownik kłębuszek nerkowy kwasy tłuszczowe co to jest.
Co znaczy Kladogram:
Słownik dendrogram obrazujący powiązania pomiędzy analizowanymi cechami albo taksonami kwasy tłuszczowe definicja.
Co znaczy Koleoryza:
Słownik pochewka otaczająca zawiązek korzenia w zarodkach traw. W początkowej fazie kiełkowania rośnie wspólnie z zarodkiem kwasy tłuszczowe co znaczy.
Co znaczy Krążenie Wrotne:
Słownik większości kręgowców przepływanie krwi żylnej poprzez tak zwany układ wrotny. Złożona jest on z istniejących wewnątrz wątroby, nerki albo przysadki mózgowej sieci naczyń włosowatych, do których krew kwasy tłuszczowe słownik.
Co znaczy Klimaks:
Słownik sukcesji ekologicznej zespołów roślinnych; zespół, którego gatunki dominujące wykazują przystosowanie do warunków środowiskowych; w klimacie umiarkowanym na obszarach nizinnych k. jest las kwasy tłuszczowe znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: