tłuszczowe kwasy definicja
Co to jest kwasy tłuszczowe. Wyjaśnienie wzorze ogólnym CH3(CH2)nCOOH. Odznaczają się wzrastającą.

Czy przydatne?

Co to jest kwasy tłuszczowe

Co oznacza KWASY TŁUSZCZOWE: węglowodory o wzorze ogólnym CH3(CH2)nCOOH. Odznaczają się wzrastającą (wspólnie z wydłużaniem się łańcucha węglowego) nierozpuszczalnością w wodzie. Stanowią kluczowy, w okolicy glicerolu, obiekt budulcowy tłuszczów. K.t. mogą być nasycone (gdy atomy węgla w łańcuchu połączone są wiązaniami pojedynczymi) albo nienasycone (gdy w łańcuchu występuje jedno albo więcej wiązań podwójnych). W organizmach żywych syntetyzowane są z jednostek dwuwęglowych, przeważnie w retikulum endoplazmatycznym. Substancję prekursorową do syntezy k.t. stanowi acetylo-CoA. K.t. są rozkładane w mitochondriach, w ciągu reakcji enzymatycznych, na jednostki dwuwęglowe powiązane z acetylo-CoA. K.t., które nie są syntetyzowane w organizmie w wystarczających ilościach i muszą być dostarczane (((wspólnie z pożywieniem, określane są mianem egzogennych k.t. Do k.t. należą między innymi kwas stearynowy i kwas linolowy

Czym jest kwasy tłuszczowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kłos:
Słownik kwiatostany kwasy tłuszczowe co znaczy.
Co znaczy Kariodyferencjacja:
Słownik różnicowanie jąder kwasy tłuszczowe krzyżówka.
Co znaczy Komórki Rozrodcze:
Słownik 1) powstałe wskutek mejozy wyspecjalizowane komórki wykorzystywane do rozrodu płciowego; 2) gamety; 3) zarodniki roślin wykorzystywane do rozmnażania bezpłciowego kwasy tłuszczowe co to jest.
Co znaczy Kończyny:
Słownik kręgowców powiązane z obręczą barkową i miednicową ( szkielet kręgowców), wykorzystywane do lokomocji. U ryb wykształcone w formie płetw (brzusznych i piersiowych). Na bazie płetw ryb trzonopłetwych kwasy tłuszczowe słownik.
Co znaczy Klasa:
Słownik kategoria systematyczna kwasy tłuszczowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: