żółciowe kwasy definicja
Co to jest kwasy żółciowe. Wyjaśnienie z ekipy steroidów. Odgrywają ważną rolę w trawieniu i.

Czy przydatne?

Co to jest kwasy żółciowe

Co oznacza KWASY ŻÓŁCIOWE: kwasy karboksylowe z ekipy steroidów. Odgrywają ważną rolę w trawieniu i absorbcji tłuszczów. Pierwotne k.ż. - kwas cholowy i kwas chenodezoksycholowy - powstają w wątrobie wskutek przemian cholesterolu. Prędkość syntezy k.ż. jest dostosowana do ilości wydalanej w kale. Z wątroby k.ż. przechodzą do woreczka żółciowego i jako składnik żółci przedostają się do jelita cienkiego. Wspólnie z zawartym w żółci cholesterolem usuwane są z organizmu. Liczba syntetyzowanych k.ż. jest parametrem ilości cholesterolu wydalanego z organizmu

Czym jest kwasy żółciowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Krzepnięcie:
Słownik stanu płynnego w skrzep. Bazuje na serii reakcji enzymatycznych zachodzących w rezultacie zetknięcia krwi z uszkodzonymi tkankami (tak zwany kaskada krzepnięcia). W pierwszym etapie k., w kwasy żółciowe.
Co znaczy Komórki Barwnikowe:
Słownik chromatofory kwasy żółciowe.
Co znaczy Klatka Piersiowa:
Słownik charakterystyczna dla owodniowców (Amniota), zbudowana z kręgów piersiowych kręgosłupa, żeber i mostka ( szkielet kręgowców). U ssaków oddzielona od jamy brzusznej przeponą. Stanowi podporę dla kwasy żółciowe.
Co znaczy Kwasy Tłuszczowe:
Słownik wzorze ogólnym CH3(CH2)nCOOH. Odznaczają się wzrastającą (wspólnie z wydłużaniem się łańcucha węglowego) nierozpuszczalnością w wodzie. Stanowią kluczowy, w okolicy glicerolu, obiekt budulcowy kwasy żółciowe.
Co znaczy Kinetochor:
Słownik obszar w obrębie centromeru chromosomu; miejsce, do którego przyczepiają się włókna wrzeciona podziałowego w trakcie mejozy albo mitozy kwasy żółciowe.
  • Dodano:
  • Autor: