żółciowe kwasy definicja
Co to jest kwasy żółciowe. Wyjaśnienie z ekipy steroidów. Odgrywają ważną rolę w trawieniu i.

Czy przydatne?

Co to jest kwasy żółciowe

Co oznacza KWASY ŻÓŁCIOWE: kwasy karboksylowe z ekipy steroidów. Odgrywają ważną rolę w trawieniu i absorbcji tłuszczów. Pierwotne k.ż. - kwas cholowy i kwas chenodezoksycholowy - powstają w wątrobie wskutek przemian cholesterolu. Prędkość syntezy k.ż. jest dostosowana do ilości wydalanej w kale. Z wątroby k.ż. przechodzą do woreczka żółciowego i jako składnik żółci przedostają się do jelita cienkiego. Wspólnie z zawartym w żółci cholesterolem usuwane są z organizmu. Liczba syntetyzowanych k.ż. jest parametrem ilości cholesterolu wydalanego z organizmu

Czym jest kwasy żółciowe znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kladogram:
Słownik dendrogram obrazujący powiązania pomiędzy analizowanymi cechami albo taksonami kwasy żółciowe co znaczy.
Co znaczy Kurza Ślepota:
Słownik niezdolność widzenia w półmroku. Wynika z niedoboru wit. A, wpływającej na resyntezę rodopsyny w pręcikach siatkówki oka. Opóźnienie resyntezy jest przyczyną zaburzeń widzenia kwasy żółciowe krzyżówka.
Co znaczy Kłos:
Słownik kwiatostany kwasy żółciowe co to jest.
Co znaczy Królestwo:
Słownik kategoria systematyczna kwasy żółciowe słownik.
Co znaczy Kserofile:
Słownik organizmy przystosowane do życia w środowisku suchym; charakteryzują się oszczędną gospodarką wodną; k. są wybrane owady, pajęczaki, gady, ssaki; w odniesieniu do roślin służący jest termin kserofity kwasy żółciowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: