pyłkowa łagiewka definicja
Co to jest łagiewka pyłkowa. Wyjaśnienie powstająca z komórki wegetatywnej wchodzącej w skład.

Czy przydatne?

Co to jest łagiewka pyłkowa

Co oznacza ŁAGIEWKA PYŁKOWA: wydłużona struktura powstająca z komórki wegetatywnej wchodzącej w skład ziarna pyłku. Ziarno pyłku otoczone jest sporodermą. W trakcie kiełkowania wewnętrzna warstwa sporodermy, intyna, osłaniająca komórkę wegetatywną, uwypukla się i przez pory w otaczającej ziarno pyłku egzynie wysuwa się na zewnątrz, tworząc ł.p. W czasie wzrostu ł.p. kieruje się ku zalążkowi. U nagozalążkowych (Gymnospermae) komórka generatywna dzieli się na komórkę trzonową i komórkę plemnikotwórczą, która natomiast podlega podziałowi na dwie komórki plemnikowe. Po dotarciu do rodni wierzchołkowa część ściany ł.p. ulega rozpuszczeniu, a komórki plemnikowe przeprowadzone wzdłuż ł.p. łączą się z komórką jajową. Jądro jednej z komórek plemnikowych łączy się z jądrem komórki jajowej w procesie zapłodnienia. Druga komórka plemnikowa zanika. U okrytozalążkowych (Angiospermae) komórka generatywna dzieli się bezpośrednio na dwie komórki plemnikowe, które po uwolnieniu z ł.p. dokonują podwójnego zapłodnienia. Jedna komórka plemnikowa łączy się z komórką jajową, druga - po połączeniu z komórką centralną woreczka pyłkowego - rozwija się w komórkę macierzystą bielma

Czym jest łagiewka pyłkowa znaczenie w Słownik biologia Ł .

Co znaczy Łodyga:
Słownik osadzone są liście, kwiaty i owoce. Miejsca, z których wyrastają liście, nazywane są węzłami. Odcinki między węzłami to międzywęźla. Na powierzchni młodej ł. znajduje się skórka, pod nią zaś warstwa łagiewka pyłkowa.
Co znaczy Łuski Ryb:
Słownik łuski łagiewka pyłkowa.
Co znaczy Łuskowce:
Słownik Mammalia), obejmujący jedną rodzinę z 7 gatunkami. Ciało długości od 0,7 do 1,7 m (łącznie z ogonem), pokryte rogowymi łuskami. Rolę zębów przejmuje żołądek o twardych zrogowaciałych ścianach. Ł łagiewka pyłkowa.
Co znaczy Łuki Skrzelowe:
Słownik skrzela łagiewka pyłkowa.
Co znaczy Łańcuch Pokarmowy:
Słownik pokarmowych między przedstawicielami różnych poziomów troficznych, poprzez który przepływa energia zawarta w pokarmie. Istnieją dwa fundamentalne typy ł.p.: łańcuch spasania, prowadzący od roślin łagiewka pyłkowa.
  • Dodano:
  • Autor: