jean lamarck definicja
Co to jest Lamarck Jean B.. Wyjaśnienie pionier nowoczesnej teorii ewolucji. Twórca lamarkizmu.

Czy przydatne?

Co to jest Lamarck Jean B.

Co oznacza LAMARCK JEAN B.: franc. przyrodnik, pionier nowoczesnej teorii ewolucji. Twórca lamarkizmu. Uważał, iż organizmy bardziej złożone pochodzą od organizmów mniej skomplikowanych, a powodem ewolucji są zmiany zachodzące w momencie życia osobnika, wynikające z używania bądź nieużywania narządów. Zmiany te w myśl teorii L. podlegają dziedziczeniu. Aktualnie teoria L. ma jedynie znaczenie historyczne

Czym jest Lamarck Jean B znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Liście:
Słownik osadzone na łodydze. Kształt liści, budowa i sposób osadzenia na łodydze uzależnione są od gatunku i etapy rozwojowej rośliny. L. rozwijają się z zawiązków tworzonych w wierzchołkowym merystemie pędu lamarck jean b..
Co znaczy Lyell Sir Charles:
Słownik z angielskiego: geolog. Uznany za twórcę nowoczesnej geologii lamarck jean b..
Co znaczy Leiszmanioza:
Słownik poprzez wiciowce zwierzęce z rodzaju Leishmania. Atakuje narządy miąższowe albo skórę. L. skórna (pendynka), rozpowszechniona w Afryce, Europie i Azji, wywoływana jest poprzez L. tropica. Skutkuje lamarck jean b..
Co znaczy LH:
Słownik hormony zwierzęce lamarck jean b..
Co znaczy Lejek Jajowodu:
Słownik jajowodu znajdujący się bezpośrednio za otworem brzusznym jajowodu. U niektórych kręgowców ma kształt lejka. U człowieka każdy lejek obejmuje część jednego z jajników. Ujście lejka nie kontaktuje się lamarck jean b..
  • Dodano:
  • Autor: