lamblioza definicja
Co to jest lamblioza. Wyjaśnienie chorobowych wywoływanych poprzez lamblię jelitową (Giardia.

Czy przydatne?

Co to jest lamblioza

Co oznacza LAMBLIOZA: zespół objawów chorobowych wywoływanych poprzez lamblię jelitową (Giardia intestinalis), pierwotniaka należącego do wiciowców (Flagellata). Lamblia jelitowa bytuje w jelicie cienkim, niekiedy także w przewodach żółciowych człowieka. Schorzenie może mieć postać jelitową, żołądkowo-jelitową, rzekomowrzodową albo żółciowo-wątrobową. Do głównych objawów chorobowych należą: biegunka, mdłości i wymioty

Czym jest lamblioza znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Latawce:
Słownik Mammalia). Obejmuje jeden rodzaj z dwoma gatunkami. L. są rozmiarami zbliżone do kota. Mają wysmukłe ciało, niewielką głowę, pięciopalczaste kończyny. Między szyją, kończynami i ogonem rozwinięty lamblioza.
Co znaczy Lejek Jajowodu:
Słownik jajowodu znajdujący się bezpośrednio za otworem brzusznym jajowodu. U niektórych kręgowców ma kształt lejka. U człowieka każdy lejek obejmuje część jednego z jajników. Ujście lejka nie kontaktuje się lamblioza.
Co znaczy LOP:
Słownik Liga Ochrony Przyrody lamblioza.
Co znaczy Laktoza:
Słownik występujący w mleku wszystkich ssaków. Zbudowana z cząsteczki glukozy i galaktozy, połączonych wiązaniem -galaktozydowym. W jogurcie l. przekształcana jest pod wpływem bakterii w kwas mlekowy lamblioza.
Co znaczy Listki Zarodkowe:
Słownik zróżnicowanych komórek powstające w procesie gastrulacji. Zewnętrzny l.z. określany jest mianem ektodermy, wewnętrzny to endoderma. U zwierząt dwuwarstwowych (gąbki, jamochłony) występuje wyłącznie lamblioza.
  • Dodano:
  • Autor: