latawce definicja
Co to jest latawce. Wyjaśnienie Mammalia). Obejmuje jeden rodzaj z dwoma gatunkami. L. są.

Czy przydatne?

Co to jest latawce

Co oznacza LATAWCE: rząd ssaków (Mammalia). Obejmuje jeden rodzaj z dwoma gatunkami. L. są rozmiarami zbliżone do kota. Mają wysmukłe ciało, niewielką głowę, pięciopalczaste kończyny. Między szyją, kończynami i ogonem rozwinięty jest płat skóry wykorzystywany do lotu ślizgowego. L. reprezentowane są poprzez formy nadrzewne. Prowadzą nocny tryb życia. Odżywiają się wyłącznie pokarmem roślinnym. Występują w płd.-wsch. Azji. Przedstawicielami l. są lotokot (Cynocephalus volans) i Cynocephalus variegatus

Czym jest latawce znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Lęgnia:
Słownik gametangium kobiece, gdzie powstaje jedna albo więcej komórek jajowych. Występuje u glonów i grzybów. W ścianie l. występuje tak zwany plamka przyjmująca, miejsce, przez które wnikają do l. plemniki latawce.
Co znaczy Lot Ślizgowy:
Słownik się w powietrzu dzięki części ciała zwiększających powierzchnię, na przykład płetwy piersiowe u ryb latających (Exocoetidae), błony rozpięte pomiędzy palcami nóg u żab latających (Rhacophoridae latawce.
Co znaczy Lizyna:
Słownik aminokwasy latawce.
Co znaczy Linia Czysta:
Słownik wywodzących się od jednego osobnika, będących efektem powtarzanego poprzez przynajmniej kilka pokoleń samozapłodnienia (samozapylenia). Osobniki należące do tej samej l.cz. charakteryzują się wysokim latawce.
Co znaczy Ligaza Polinukleotydowa:
Słownik ligaza DNA latawce.
  • Dodano:
  • Autor: