latimeria definicja
Co to jest latimeria. Wyjaśnienie przedstawiciel rodziny Coelacanthidae należącej do ryb.

Czy przydatne?

Co to jest latimeria

Co oznacza LATIMERIA: żyjący przedstawiciel rodziny Coelacanthidae należącej do ryb trzonopłetwych (Crossopterygii). L. odkryto w O. Indyjskim w 1938 (pierwszy złowiony okaz miał 150 cm dł. i ważył 57 kg). Ciało l. pokryte jest okrągłymi łuskami zawierającymi warstwę kosminy. Do łusek przyrastają tworzące się pod naskórkiem drobne ząbki, przypominające łuski plakoidalne ( łuski). Płetwy osadzone są na ruchomych trzonach, zęby mają kształt stożkowaty. Zachowana jest struna grzbietowa. W podstawie puszki mózgowej znajduje się staw. W czaszce aktualny jest narząd rostralny utworzony poprzez jamkę wypełnioną galaretowatym śluzem i połączoną kanałami ze środowiskiem zewnętrznym. Nabłonek wyściełający jamkę zawiera liczne elektroreceptory. Serce w miarę małe, prymitywnej budowy. Skrzela o niewielkiej powierzchni, pokryte grubym nabłonkiem. Rozmiary skrzel wskazują na niską przemianę materii. Pęcherz pławny, powstały w toku ewolucji z przekształconych płuc, pełni rolę zbiornika tłuszczu. Płyny ustrojowe, izoosmotyczne z wodą morską, są roztworem mocznika i innych substancji organicznych i charakteryzują się niską zawartością soli mineralnych. L. jest drapieżnikiem, żyje przy dnie morskim. (Ryc. 40)

Czym jest latimeria znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Lepidopterologia:
Słownik dział zoologii; edukacja o motylach (Lepidoptera latimeria co znaczy.
Co znaczy LTH:
Słownik hormony zwierzęce latimeria krzyżówka.
Co znaczy Liofilizacja:
Słownik na odwodnieniu związku. L. przeprowadza się przez zamrożenie związku i sublimację stworzonych kryształków lodu w próżni. Ponowny kontakt z wodą prowadzi do odzyskania pierwotnych właściwości związku latimeria co to jest.
Co znaczy Lizosomy:
Słownik cytoplazmatyczną organelle wchodzące w skład komórek eukariotycznych. Zawierają enzymy hydrolityczne, odgrywające ważną rolę w zachodzących w komórce procesach rozkładu. Ich nagromadzenie w obrebie l latimeria słownik.
Co znaczy Linia Czysta:
Słownik wywodzących się od jednego osobnika, będących efektem powtarzanego poprzez przynajmniej kilka pokoleń samozapłodnienia (samozapylenia). Osobniki należące do tej samej l.cz. charakteryzują się wysokim latimeria czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: