leukoplasty definicja
Co to jest leukoplasty. Wyjaśnienie z ekipy plastydów. Są bezbarwne. Rozwijają się z proplastydów w.

Czy przydatne?

Co to jest leukoplasty

Co oznacza LEUKOPLASTY: organelle komórkowe z ekipy plastydów. Są bezbarwne. Rozwijają się z proplastydów w częściach roślin nie podlegających oddziaływaniu światła (jest to organach podziemnych, wewnętrznych partiach organów nadziemnych), wyjątkowo w miejscach, do których dociera światło. Spore nagromadzenie l. występuje w organach spichrzowych roślin. L. mają umiejętność syntezy i magazynowania skrobii. Kompletnie wypełnione skrobią l. określane są mianem amyloplastów

Czym jest leukoplasty znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Leukemia:
Słownik krwiotwórczych odpowiedzialnych za wytwarzanie leukocytów. U chorych na l. występuje nadmierna produkcja leukocytów, które w formie niedojrzałej są uwalniane do krwiobiegu. W szpiku kostnym leukoplasty.
Co znaczy Linia Naboczna:
Słownik zmysłowych (neuromastów) wspólnie z chroniącymi je rowkami i kanałami, występujących u kręgowców skrzelodysznych i płazów. Narządy l.n. reagują na ruch wody i kierunek prądów wody, rejestrują leukoplasty.
Co znaczy Leptoten:
Słownik mejoza leukoplasty.
Co znaczy Lotka:
Słownik pióro leukoplasty.
Co znaczy Lamblioza:
Słownik chorobowych wywoływanych poprzez lamblię jelitową (Giardia intestinalis), pierwotniaka należącego do wiciowców (Flagellata). Lamblia jelitowa bytuje w jelicie cienkim, niekiedy także w przewodach leukoplasty.
  • Dodano:
  • Autor: