populacji liczebność definicja
Co to jest liczebność populacji. Wyjaśnienie osobników wchodzących w skład populacji. Ocena l.p.

Czy przydatne?

Co to jest liczebność populacji

Co oznacza LICZEBNOŚĆ POPULACJI: stan liczbowy osobników wchodzących w skład populacji. Ocena l.p. jest fundamentem badań ekologicznych. Sposoby oceny uzależnione są od rozmiarów i aktywności osobników i stopnia trudności obserwacji. Sposób przeprowadzania badań stanowi kryterium podziału metod oceny l.p. na bezpośrednie i pośrednie. Bezpośrednie sposoby uwzględniają wizualny kontakt z liczonymi osobnikami; sposoby pośrednie, służące w ekologii zwierząt, bazują na śladach obecności osobników. Z racji na rezultat sposoby oceny l.p. dzieli się na bezwzględne i względne. rezultat metod bezwzględnych, w odróżnieniu do metod względnych, podawany jest w przeliczeniu na jednostkę powierzchni albo objętości

Czym jest liczebność populacji znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Lasotundra:
Słownik charakterystyczna dla strefy przejściowej między lasem a tundrą. Obejmuje pas roślinności szerokości około 100 km, rozciągający się na południe od tundry; prócz typowej roślinności tundrowej liczebność populacji.
Co znaczy Latawce:
Słownik Mammalia). Obejmuje jeden rodzaj z dwoma gatunkami. L. są rozmiarami zbliżone do kota. Mają wysmukłe ciało, niewielką głowę, pięciopalczaste kończyny. Między szyją, kończynami i ogonem rozwinięty liczebność populacji.
Co znaczy Linia Boczna:
Słownik linia naboczna liczebność populacji.
Co znaczy Lepidosauria:
Słownik podgromada gadów obejmująca hatterie ( relikty) i łuskonośne (Scquamata). Przedstawiciele L. mają czaszkę z dwoma dołami skroniowymi (czaszka diapsidalna). Zobacz także: gady liczebność populacji.
Co znaczy Luteinizacja:
Słownik powstawania ciałka żółtego w miejscu pękniętego pęcherzyka Graafa ( jajniki). W startowym stadium l. dochodzi do rozrostu komórek warstwy ziarnistej, gdzie gromadzi się żółty barwnik - luteina liczebność populacji.
  • Dodano:
  • Autor: