linienie definicja
Co to jest linienie. Wyjaśnienie wierzchnich warstw nabłonka albo jego wytworów. L. występuje u.

Czy przydatne?

Co to jest linienie

Co oznacza LINIENIE: mechanizm zrzucania wierzchnich warstw nabłonka albo jego wytworów. L. występuje u zwierząt okresowo i jest sterowane hormonalnie. U bezkręgowców powiązane jest z postępem, wzrostem i przeobrażeniem. U skorupiaków bezpośrednio przed wylinką gruczoły zlokalizowane w nabłonku wydzielają płyn wylinkowy. Zawarte w nim enzymy trawią wewnętrzną warstwę kutykuli. Nowo odkładająca się warstwa jest miękka i elastyczna, dzięki czemu, po rozerwaniu i zrzuceniu zewnętrznej warstwy starego pancerza, możliwy jest okresowy przyrost zwierzęcia. przyrost trwa do czasu stwardnienia nowej warstwy oskórka. U owadów hemimetabolicznych (o przeobrażeniu niezupełnym) l. zachodzi wielokrotnie w czasie stopniowych przemian od postaci larwalnej do formy dorosłej. U owadów holometabolicznych (o przeobrażeniu zupełnym) po wielu wylinkach zachodzących w stadium larwy następuje przeobrażenie w poczwarkę. L. u owadów, podobnie jak u skorupiaków, pobudzane jest poprzez ekdyzon ( hormony zwierzęce). Za hamowanie przeobrażenia i utrzymywanie wielokrotnych wylinek owadów w stadium larwalnym odpowiedzialny jest hormon juwenilny ( hormony zwierzęce). Pośród zwierząt kręgowych l. występuje u płazów, gadów, ptaków i ssaków. U płazów i gadów bazuje na zrzucaniu wierzchniej warstwy naskórka w formie płatów albo w formie jednolitej pochewki. U ptaków wiąże się ze zrzucaniem piór (tak zwany pierzenie się), u ssaków - bazuje na zrzucaniu włosów

Czym jest linienie znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Latawce:
Słownik Mammalia). Obejmuje jeden rodzaj z dwoma gatunkami. L. są rozmiarami zbliżone do kota. Mają wysmukłe ciało, niewielką głowę, pięciopalczaste kończyny. Między szyją, kończynami i ogonem rozwinięty linienie co znaczy.
Co znaczy Leucyna:
Słownik aminokwasy linienie krzyżówka.
Co znaczy Leiszmanioza:
Słownik poprzez wiciowce zwierzęce z rodzaju Leishmania. Atakuje narządy miąższowe albo skórę. L. skórna (pendynka), rozpowszechniona w Afryce, Europie i Azji, wywoływana jest poprzez L. tropica. Skutkuje linienie co to jest.
Co znaczy Liczebność Populacji:
Słownik osobników wchodzących w skład populacji. Ocena l.p. jest fundamentem badań ekologicznych. Sposoby oceny uzależnione są od rozmiarów i aktywności osobników i stopnia trudności obserwacji. Sposób linienie słownik.
Co znaczy Lepidosauria:
Słownik podgromada gadów obejmująca hatterie ( relikty) i łuskonośne (Scquamata). Przedstawiciele L. mają czaszkę z dwoma dołami skroniowymi (czaszka diapsidalna). Zobacz także: gady linienie czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: