karol linneusz definicja
Co to jest Linneusz Karol. Wyjaśnienie doktor, prof. Uniwersytetu w Uppsali. Zwolennik kreacjonizmu.

Czy przydatne?

Co to jest Linneusz Karol

Co oznacza LINNEUSZ KAROL: szwedz. biolog i doktor, prof. Uniwersytetu w Uppsali. Zwolennik kreacjonizmu. Twórca współczesnego mechanizmu klasyfikacji organizmów, uważany za ojca taksonomii. Wprowadził binominalne (dwuimienne) nazewnictwo organizmów. Pogrupował organizmy w hierarchicznym układzie kategorii systematycznych. Efekty badań L. zawarte zostały w kilku wydaniach dzieła Systema naturae, z których pierwsze ukazało się w 1735

Czym jest Linneusz Karol znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Laktogen Łożyskowy:
Słownik hormony zwierzęce linneusz karol.
Co znaczy Lizosomy:
Słownik cytoplazmatyczną organelle wchodzące w skład komórek eukariotycznych. Zawierają enzymy hydrolityczne, odgrywające ważną rolę w zachodzących w komórce procesach rozkładu. Ich nagromadzenie w obrebie l linneusz karol.
Co znaczy Liofilizacja:
Słownik na odwodnieniu związku. L. przeprowadza się przez zamrożenie związku i sublimację stworzonych kryształków lodu w próżni. Ponowny kontakt z wodą prowadzi do odzyskania pierwotnych właściwości związku linneusz karol.
Co znaczy Luteinizacja:
Słownik powstawania ciałka żółtego w miejscu pękniętego pęcherzyka Graafa ( jajniki). W startowym stadium l. dochodzi do rozrostu komórek warstwy ziarnistej, gdzie gromadzi się żółty barwnik - luteina linneusz karol.
Co znaczy Lucyferyna:
Słownik emitującego światło u organizmów żywych. L. stanowi substrat dla enzymu lucyferazy. Emisja światła zachodzi w obecności tlenu, wskutek katalitycznego utleniania l. przy udziale lucyferazy i ATP. U linneusz karol.
  • Dodano:
  • Autor: