liścienie definicja
Co to jest liścienie. Wyjaśnienie pojawiające się w początkowej fazie rozwoju rośliny. W momencie.

Czy przydatne?

Co to jest liścienie

Co oznacza LIŚCIENIE: liście zarodkowe pojawiające się w początkowej fazie rozwoju rośliny. W momencie kiełkowania mogą pozostawać pod ziemią, otoczone łupiną nasienną, i służyć jako źródło substancji odżywczych dla rozwijającej się rośliny. U niektórych roślin w procesie kiełkowania l. rozrywają łupinę nasienną i wydostają się powyżej powierzchnię ziemi, przejmując funkcję fotosyntezy

Czym jest liścienie znaczenie w Słownik biologia L .

Co znaczy Linienie:
Słownik wierzchnich warstw nabłonka albo jego wytworów. L. występuje u zwierząt okresowo i jest sterowane hormonalnie. U bezkręgowców powiązane jest z postępem, wzrostem i przeobrażeniem. U skorupiaków liścienie.
Co znaczy Listki Zarodkowe:
Słownik zróżnicowanych komórek powstające w procesie gastrulacji. Zewnętrzny l.z. określany jest mianem ektodermy, wewnętrzny to endoderma. U zwierząt dwuwarstwowych (gąbki, jamochłony) występuje wyłącznie liścienie.
Co znaczy Linia Boczna:
Słownik linia naboczna liścienie.
Co znaczy Leiszmanioza:
Słownik poprzez wiciowce zwierzęce z rodzaju Leishmania. Atakuje narządy miąższowe albo skórę. L. skórna (pendynka), rozpowszechniona w Afryce, Europie i Azji, wywoływana jest poprzez L. tropica. Skutkuje liścienie.
Co znaczy Lizyna:
Słownik aminokwasy liścienie.
  • Dodano:
  • Autor: