odruchowy definicja
Co to jest łuk odruchowy. Wyjaśnienie przebiega bodziec nerwowy od receptora do efektora. bodziec.

Czy przydatne?

Co to jest łuk odruchowy

Co oznacza ŁUK ODRUCHOWY: dr/ga, którą przebiega bodziec nerwowy od receptora do efektora. bodziec nerwowy spowodowany w receptorze przekazywany jest, przez neuron czuciowy (aferentny), do ośrodka w mózgu albo rdzeniu. W neuronie kojarzeniowym, znajdującym się w każdym odcinku ośrodkowego układu nerwowego, następuje przetworzenie impulsu. Zmodyfikowany bodziec przekazywany jest następnie, za pośrednictwem neuronu motorycznego (eferentnego), do efektora. Ł.o. odruchów prostych, jest to na przykład odruch kolanowy, są krótkie i mają na swojej drodze ograniczoną liczbę synaps. Odruchy złożone mają skomplikowane ł.o., składające się z wielu receptorów i przechodzące poprzez sporo neuronów kojarzeniowych

Czym jest łuk odruchowy znaczenie w Słownik biologia Ł .

Co znaczy Łuski Rogowe:
Słownik łuski łuk odruchowy.
Co znaczy Łupina Nasienna:
Słownik nasienie łuk odruchowy.
Co znaczy Łuskonośne:
Słownik gromady gadów (Reptilia). Do ł. należą jaszczurki i węże. To są kręgowce zmiennocieplne. Ich bezgruczołowa skóra pokryta jest zrogowaciałym naskórkiem, okresowo zrzucanym, u węży w całości, u łuk odruchowy.
Co znaczy Łuski Ryb:
Słownik łuski łuk odruchowy.
Co znaczy Łańcuch Pokarmowy:
Słownik pokarmowych między przedstawicielami różnych poziomów troficznych, poprzez który przepływa energia zawarta w pokarmie. Istnieją dwa fundamentalne typy ł.p.: łańcuch spasania, prowadzący od roślin łuk odruchowy.
  • Dodano:
  • Autor: