maceracja definicja
Co to jest maceracja. Wyjaśnienie wpływem wody albo określonego rozpuszczalnika mająca na celu.

Czy przydatne?

Co to jest maceracja

Co oznacza MACERACJA: ekstrakcja pod wpływem wody albo określonego rozpuszczalnika mająca na celu wydzielenie substancji występującej w macerowanym materiale. M. służąca jest między innymi w badaniach biologicznych, w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Na przykład w zoologii m. poddawane mogą być drobne bezkręgowce przed utrwaleniem w preparatach mikroskopowych. Mechanizm taki ma na celu ekstrakcję wnętrzności i uzyskanie gotowej do utrwalenia kutykuli

Czym jest maceracja znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mostek Chromosomowy:
Słownik mostek złączający bieguny wrzeciona podziałowego w anafazie mitozy i mejozy, utworzony poprzez włókna chromosomowe połączone z chromosomami dicentrycznymi (posiadającymi dwa centromery maceracja.
Co znaczy Madreporowce:
Słownik koralowce (Anthozoa) z rzędu koralowców kamiennych (Scleractinia; syn.: Madreporaria). Obejmują około 2,5 tys. współcześnie żyjących gatunków. Zasiedlają morza o temperaturze wody ponad 20C maceracja.
Co znaczy Mocz:
Słownik produkty przemiany materii, wydalany na zewnątrz organizmu poprzez układ wydalniczy. Złożona jest w 95% z wody i w 5% z mocznika, kwasu moczowego i innych substancji trujących dla organizmu. Jest maceracja.
Co znaczy Malaria:
Słownik wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa) pasożytnicze pierwotniaki z rodzaju Plasmodium. Gatunkiem w najwyższym stopniu rozpowszechnionym jest Plasmodium vivax, przenoszony poprzez maceracja.
Co znaczy Mezotonia:
Słownik zdarzenie w rozwoju mechanizmu pędowego niektórych roślin zielnych i krzewów, opierające na tworzeniu się pędów bocznych z pąków bocznych leżących w środkowej części osi macierzystej maceracja.
  • Dodano:
  • Autor: