macica definicja
Co to jest macica. Wyjaśnienie układu rozrodczego ssaków, gdzie zachodzi postęp zarodka (zarodków.

Czy przydatne?

Co to jest macica

Co oznacza MACICA: 1) część kobiecego układu rozrodczego ssaków, gdzie zachodzi postęp zarodka (zarodków). M. ssaków powstaje z połączonego końcowego odcinka przewodów Mllera (jajowodów) o silnie umięśnionych ścianach. W zależności od budowy i stopnia zespolenia tych przewodów wyróżnia się cztery typy m.: podwójną, dwudzielną, dwurożną i pojedynczą. Zapłodnione jajo dostaje się do m. z jajowodu i zagnieżdża w śluzówce m. Zagnieżdżenie jaja prowadzi do wytworzenia łożyska; 2) część dróg rodnych bezkręgowców, gdzie następuje zaopatrzenie jaj w żółtko i zewnętrzne osłonki. Zobacz także: układ rozrodczy kręgowców. (Ryc. 97)

Czym jest macica znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Miracidium:
Słownik żyjąca w wodzie larwa przywr digenetycznych (Digenea). To jest pierwsze stadium larwalne. Po wniknięciu do organizmu żywiciela (mięczaka, najczęściej ślimaka) zamienia się w sporocystę. Jeśli m. nie macica.
Co znaczy Metafaza I:
Słownik mejoza macica.
Co znaczy Mikrosporofil:
Słownik sporofile macica.
Co znaczy Mendel Grzegorz:
Słownik przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na grochu sformułował fundamentalne zasady dziedziczenia, określane mianem genetyki mendlowskiej i stanowiące podwaliny macica.
Co znaczy Mózg:
Słownik układu nerwowego ośrodkowego występująca u kręgowców. M. jest największym skupieniem tkanki nerwowej w organizmie zwierząt, jest zlokalizowany w mózgoczaszce i otoczony oponami mózgowo-rdzeniowymi. M macica.
  • Dodano:
  • Autor: