makrofagi definicja
Co to jest makrofagi. Wyjaśnienie ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko.

Czy przydatne?

Co to jest makrofagi

Co oznacza MAKROFAGI: rodzaj białych ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko rozprzestrzenione w tkankach. Mają umiejętność pochłaniania bakterii, resztek komórkowych i innych drobin na drodze fagocytozy. Do m. należą histiocyty występujące w tkance łącznej, w układzie siateczkowo-śródbłonkowym i komórki pyłowe, charakterystyczne dla układu oddechowego kręgowców

Czym jest makrofagi znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Miażdżyca Tętnic:
Słownik dolegliwość polegająca na odkładaniu lipidów i następnie wapnieniu błony wewnętrznej i środkowej tętnic, co prowadzi do zwężenia światła tętnic i powstawania zakrzepów przy zwężeniach makrofagi.
Co znaczy Mszywioły:
Słownik rzadziej słodkowodnych bezkręgowców, do którego należą drobne, kolonijne zwierzęta. Ich kolonie mogą być osiadłe albo pełzające. Pojedynczy osobnik (zooid) złożona jest z polipidu, opatrzonego makrofagi.
Co znaczy Madreporowce:
Słownik koralowce (Anthozoa) z rzędu koralowców kamiennych (Scleractinia; syn.: Madreporaria). Obejmują około 2,5 tys. współcześnie żyjących gatunków. Zasiedlają morza o temperaturze wody ponad 20C makrofagi.
Co znaczy Monosacharydy:
Słownik sacharydy makrofagi.
Co znaczy Matriks Chromosomowa:
Słownik jednorodny materiał białkowy wypełniający wnętrze chromosomu. W m.ch. zawieszone są chromonemy i znajdujące się na nich chromomery. Pod względem chemicznym m.ch. złożona jest z RNA i lipoprotein makrofagi.
  • Dodano:
  • Autor: