malaria definicja
Co to jest malaria. Wyjaśnienie wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa.

Czy przydatne?

Co to jest malaria

Co oznacza MALARIA: choroba człowieka wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa) pasożytnicze pierwotniaki z rodzaju Plasmodium. Gatunkiem w najwyższym stopniu rozpowszechnionym jest Plasmodium vivax, przenoszony poprzez komary z rodzaju Anopheles. Nasilenie objawów chorobowych wiąże się z mającym miejsce w cyklu rozwojowym pasożyta procesem schizogonii, w czasie którego następuje rozpad erytrocytów ludzkich. U chorego pojawiają się mocne dreszcze i gorączka. Moment między kolejnymi schizogoniami jest okresem wyciszenia objawów chorobowych. Atakom m. towarzyszy podwyższona temperatura ciała, dreszcze, bóle głowy, nudności, zaburzenia czynności serca. Rozpad dużej liczby erytrocytów skutkuje anemię. M. może prowadzić do śmierci. Gatunkiem najgroźniejszym jest Plasmodium falciparum, wywołujący m. podzwrotnikową. Walka z chorobą bazuje w pierwszej kolejności na tępieniu komarów

Czym jest malaria znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mionemy:
Słownik miofibryle malaria.
Co znaczy Mikrofilament:
Słownik kurczliwe włókienka białkowe w cytoplazmie, odpowiedzialne za jej ruch malaria.
Co znaczy Micela:
Słownik krystaliczny region o wymiarze submikroskopowym, występujący w substancjach o długich, łańcuchowatych cząsteczkach. M. spotykana jest powszechnie w utworach szkieletowych malaria.
Co znaczy Mineralokortykoidy:
Słownik hormony zwierzęce malaria.
Co znaczy Miłorzębowe:
Słownik klasa roślin nagozalążkowych drobnolistnych (Coniferophytina), do których należy aktualnie tylko jeden gatunek - miłorząb japoński (Ginkgo biloba malaria.
  • Dodano:
  • Autor: