malaria definicja
Co to jest malaria. Wyjaśnienie wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa.

Czy przydatne?

Co to jest malaria

Co oznacza MALARIA: choroba człowieka wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa) pasożytnicze pierwotniaki z rodzaju Plasmodium. Gatunkiem w najwyższym stopniu rozpowszechnionym jest Plasmodium vivax, przenoszony poprzez komary z rodzaju Anopheles. Nasilenie objawów chorobowych wiąże się z mającym miejsce w cyklu rozwojowym pasożyta procesem schizogonii, w czasie którego następuje rozpad erytrocytów ludzkich. U chorego pojawiają się mocne dreszcze i gorączka. Moment między kolejnymi schizogoniami jest okresem wyciszenia objawów chorobowych. Atakom m. towarzyszy podwyższona temperatura ciała, dreszcze, bóle głowy, nudności, zaburzenia czynności serca. Rozpad dużej liczby erytrocytów skutkuje anemię. M. może prowadzić do śmierci. Gatunkiem najgroźniejszym jest Plasmodium falciparum, wywołujący m. podzwrotnikową. Walka z chorobą bazuje w pierwszej kolejności na tępieniu komarów

Czym jest malaria znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Melatonina:
Słownik hormony zwierzęce malaria co to jest.
Co znaczy Mitoza:
Słownik jądra komórkowego, wskutek którego jądra potomne dysponują taką samą ilością materiału genetycznego jak jądro macierzyste. W przebiegu m. wyróżnia się cztery etapy: profazę, metafazę, anafazę i malaria definicja.
Co znaczy Monosomia:
Słownik odmiana aneuploidalności charakteryzująca się brakiem jednego chromosomu (ich liczba wynosi 2n-1 malaria co znaczy.
Co znaczy Miodniki:
Słownik wydzielające nektar. Położone zazwyczaj w kwiatach u nasady działek kielicha albo korony, czasem także u podstawy pręcików. U niektórych roślin m. tworzą się na liściach. Odgrywają istotną rolę w malaria słownik.
Co znaczy Makrofagi:
Słownik ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko rozprzestrzenione w tkankach. Mają umiejętność pochłaniania bakterii, resztek komórkowych i innych drobin na drodze fagocytozy. Do m. należą malaria znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: