chromosomów mapy definicja
Co to jest mapy chromosomów. Wyjaśnienie wzajemne położenie genów w obrębie chromosomów. M.ch.

Czy przydatne?

Co to jest mapy chromosomów

Co oznacza MAPY CHROMOSOMÓW: mapy obrazujące wzajemne położenie genów w obrębie chromosomów. M.ch. sporządzane są na podstawie częstości występowania crossing-over (im większa odległość pomiędzy genami, tym większe prawdopodobieństwo zajścia crossing-over). Odległość pomiędzy genami wyrażana jest w jednostkach mapowych. Jednostkę mapową stanowi odległość między dwoma loci genowymi, na której częstotliwość występowania crossing-over równa jest 1%. Mapy obrazujące liniową sekwencję genów na chromosomie (mapy genetyczne chromosomów) sporządzane są na podstawie informacji na temat częstości występowania crossing-over między określonymi genami i przynajmniej dwoma innymi genami

Czym jest mapy chromosomów znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Miesiączka:
Słownik zachodzące w trakcie cyklu płciowego; występuje u ludzi i szympansów. W czasie m. na skutek uwstecznienia ciałka żółtego i spadku poziomu progesteronu następuje odrywanie się rozrośniętej śluzówki mapy chromosomów.
Co znaczy Mikrokosmki:
Słownik tworzone poprzez błonę komórkową palczaste wypustki wykorzystywane do powiększenia powierzchni chłonnej komórki mapy chromosomów.
Co znaczy Małże:
Słownik typu mięczaków (Mollusca). Obejmuje około 20 tys. gatunków zamieszkujących wody słone i słodkie. Ciało dwubocznie symetryczne, okryte dwuczęściową muszlą złączoną na stronie grzbietowej. Głowa mapy chromosomów.
Co znaczy Mejoza Metagamiczna:
Słownik mejoza postgamiczna mapy chromosomów.
Co znaczy Moc Prospektywna:
Słownik do embriologii poprzez H. Dreischa na ustalenie rozwojowych możliwości blastomerów, ujawniających się po ich rozdzieleniu. Największą m.p. mają dwa pierwsze blastomery, które po rozdzieleniu mogą dać mapy chromosomów.
  • Dodano:
  • Autor: