mchy definicja
Co to jest mchy. Wyjaśnienie podgromady mszaków (Bryophytina). Obejmuje powyżej 15 tys. gatunków. W.

Czy przydatne?

Co to jest mchy

Co oznacza MCHY: klasa należąca do podgromady mszaków (Bryophytina). Obejmuje powyżej 15 tys. gatunków. W przemianie pokoleń ( przemiana pokoleń u roślin) wyróżniona dominacja gametofitu nad sporofitem. Gametofit, mający postać łodyżki z listkami, powstaje z nitkowatego i silnie rozgałęzionego splątka. Na szczycie gametofitu tworzą się rodnie i plemnie. W następstwie zapłodnienia z rozwijającego się zarodka powstaje sporofit. Sporofit zbudowany jest z osadzonej w tkance gametofitu stopy i trzonka (sety) i puszki (zarodni), gdzie powstają niezróżnicowane morfologicznie zarodniki. Z zarodników tworzą się gametofity. Rozmnażanie wegetatywne m. może odbywać się poprzez rozmnóżki albo poprzez regenerację z fragmentów gametofitu. M. rosną w środowiskach wilgotnych. Stanowią szczególnie ważny składnik torfowisk, tundry i roślinności wysokogórskiej

Czym jest mchy znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Martwica Korkowa:
Słownik tkanki okrywającej, tak zwany korkowicy. Obejmuje wszystkie tkanki leżące na zewnątrz ostatniego cylindra fellogenu. Powstaje w wyniku odcięcia dopływu wody i substancji pokarmowych do tkanek mchy.
Co znaczy Mikrobiologia:
Słownik edukacja zajmująca się organizmami jednokomórkowymi (bakteriami, sinicami, glonami i grzybami jednokomórkowymi i pierwotniakami i wirusami mchy.
Co znaczy MSH-RH:
Słownik hormony zwierzęce mchy.
Co znaczy Mimetyzm:
Słownik przystosowanie antydrapieżnicze występujące u zwierząt, opierające na upodabnianiu się gatunków do środowiska: a) ubarwieniem (ubarwienie ochronne, ubarwienie kryptyczne), które może być stałe (na mchy.
Co znaczy Miesiączka:
Słownik zachodzące w trakcie cyklu płciowego; występuje u ludzi i szympansów. W czasie m. na skutek uwstecznienia ciałka żółtego i spadku poziomu progesteronu następuje odrywanie się rozrośniętej śluzówki mchy.
  • Dodano:
  • Autor: