meandrowce definicja
Co to jest meandrowce. Wyjaśnienie obrębie gromady płazów (Amphibia) obejmująca wymarłe płazy.

Czy przydatne?

Co to jest meandrowce

Co oznacza MEANDROWCE: podgromada w obrębie gromady płazów (Amphibia) obejmująca wymarłe płazy tarczogłowe. M. żyły w karbonie. Spośród cech charakterystycznych na pierwszy plan wysuwała się budowa zębów. Szkliwo pokrywające zęby wnikało w formie powyginanych blaszek w położoną głębiej zębinę. M. są ekipą, która dała start gadom. Należała do nich między innymi sejmuria

Czym jest meandrowce znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Melanina:
Słownik kolor skóry i włosów, syntetyzowany w komórkach naskórka zw. melanoforami (melanoblastami). M. jest pochodną aminokwasu tyrozyny. Liczba syntetyzowanej m. jest warunkowana dziedzicznie i uzależniona meandrowce.
Co znaczy Macica:
Słownik układu rozrodczego ssaków, gdzie zachodzi postęp zarodka (zarodków). M. ssaków powstaje z połączonego końcowego odcinka przewodów Mllera (jajowodów) o silnie umięśnionych ścianach. W zależności od meandrowce.
Co znaczy Mechanizmy Izolacyjne:
Słownik zapobiegające zamianie genów między dwoma populacjami. We wstępnej fazie oddziaływania wynikają z biologicznych właściwości organizmów, w następnych etapach prowadzić mogą do izolacji rozrodczej i meandrowce.
Co znaczy Mózg:
Słownik układu nerwowego ośrodkowego występująca u kręgowców. M. jest największym skupieniem tkanki nerwowej w organizmie zwierząt, jest zlokalizowany w mózgoczaszce i otoczony oponami mózgowo-rdzeniowymi. M meandrowce.
Co znaczy Metafloem:
Słownik łyko meandrowce.
  • Dodano:
  • Autor: