izolacyjne mechanizmy definicja
Co to jest mechanizmy izolacyjne. Wyjaśnienie zapobiegające zamianie genów między dwoma populacjami.

Czy przydatne?

Co to jest mechanizmy izolacyjne

Co oznacza MECHANIZMY IZOLACYJNE: systemy zapobiegające zamianie genów między dwoma populacjami. We wstępnej fazie oddziaływania wynikają z biologicznych właściwości organizmów, w następnych etapach prowadzić mogą do izolacji rozrodczej i wytworzenia nowych gatunków ( gatunek). Zobacz także: izolacja, specjacja

Czym jest mechanizmy izolacyjne znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mikronukleus:
Słownik u orzęsków (Ciliata) mniejsze z dwóch jąder, gdzie przechowywana jest wiadomość genetyczna. M. jest diploidalny i bierze udział w koniugacji i rozmnażaniu poprzez podział mechanizmy izolacyjne.
Co znaczy Mutacje Genomowe:
Słownik mutacje zmieniające liczbę chromosomów w komórce. Zobacz także: poliploidalność, aneuploidalność mechanizmy izolacyjne.
Co znaczy Monogamia:
Słownik mechanizm kojarzenia opierający na współżyciu samca z jedną samicą. M. może obejmować zarówno jeden sezon rozrodczy, jak i całe życie zwierzęcia mechanizmy izolacyjne.
Co znaczy Monogynia:
Słownik zdarzenie opierające na występowaniu w kwiecie pojedynczego słupka mechanizmy izolacyjne.
Co znaczy Makrofagi:
Słownik ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko rozprzestrzenione w tkankach. Mają umiejętność pochłaniania bakterii, resztek komórkowych i innych drobin na drodze fagocytozy. Do m. należą mechanizmy izolacyjne.
  • Dodano:
  • Autor: