melanina definicja
Co to jest melanina. Wyjaśnienie kolor skóry i włosów, syntetyzowany w komórkach naskórka zw.

Czy przydatne?

Co to jest melanina

Co oznacza MELANINA: barwnik warunkujący kolor skóry i włosów, syntetyzowany w komórkach naskórka zw. melanoforami (melanoblastami). M. jest pochodną aminokwasu tyrozyny. Liczba syntetyzowanej m. jest warunkowana dziedzicznie i uzależniona od czynników środowiskowych. Na powiększenie liczby melanoforów, a tym samym ilości syntetyzowanego barwnika, wpływają promienie UV. Melanofory nie występują u albinosów

Czym jest melanina znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mezoglej:
Słownik tkanka glejowa melanina.
Co znaczy Meandrowce:
Słownik obrębie gromady płazów (Amphibia) obejmująca wymarłe płazy tarczogłowe. M. żyły w karbonie. Spośród cech charakterystycznych na pierwszy plan wysuwała się budowa zębów. Szkliwo pokrywające zęby melanina.
Co znaczy Mutacje Genowe:
Słownik wewnątrz pojedynczego genu. M.g. polegają na zmianach sekwencji DNA tworzącego gen. Do m.g. zaliczamy tranzycję (wymiana nukleotydu purynowego na inny purynowy albo pirymidynowego na inny melanina.
Co znaczy Morula:
Słownik stadium rozwoju zarodkowego złożone z kilkudziesięciu komórek (podobne do owocu morwy), powstałe wskutek bruzdkowania, przekształcające się następnie w blastulę melanina.
Co znaczy Móżdżek:
Słownik mózg melanina.
  • Dodano:
  • Autor: