grzegorz mendel definicja
Co to jest Mendel Grzegorz. Wyjaśnienie przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie.

Czy przydatne?

Co to jest Mendel Grzegorz

Co oznacza MENDEL GRZEGORZ: czes. zakonnik i przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na grochu sformułował fundamentalne zasady dziedziczenia, określane mianem genetyki mendlowskiej i stanowiące podwaliny genetyki doświadczalnej. Wyniki przeprowadzonych badań opublikował w 1865, jednakże ich znaczenie doceniono dopiero w 35 lat po jego śmierci. Amatorsko zajmował się także meteorologią, prowadził obserwacje nad pszczołami, brał czynny udział w pracach Sekcji Ogrodniczej Morawskiego Towarzystwa Rolniczego. Zobacz także: prawa Mendla

Czym jest Mendel Grzegorz znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mózg:
Słownik układu nerwowego ośrodkowego występująca u kręgowców. M. jest największym skupieniem tkanki nerwowej w organizmie zwierząt, jest zlokalizowany w mózgoczaszce i otoczony oponami mózgowo-rdzeniowymi. M mendel grzegorz co to jest.
Co znaczy Miejsca Mutacyjne:
Słownik miejsca, gdzie mogą zachodzić mutacje mendel grzegorz definicja.
Co znaczy Miracidium:
Słownik żyjąca w wodzie larwa przywr digenetycznych (Digenea). To jest pierwsze stadium larwalne. Po wniknięciu do organizmu żywiciela (mięczaka, najczęściej ślimaka) zamienia się w sporocystę. Jeśli m. nie mendel grzegorz co znaczy.
Co znaczy Muton:
Słownik najmniejszy obiekt materiału genetycznego, jaki może ulec mutacji mendel grzegorz słownik.
Co znaczy Meduza:
Słownik stułbiopławów i krążkopławów ( parzydełkowce). W odróżnieniu do polipa m. jest wolno żyjąca i swobodnie unosi się w toni wodnej. Ciało m. jest kształtu parasolowatego. Między ektodermą a endodermą mendel grzegorz znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: