grzegorz mendel definicja
Co to jest Mendel Grzegorz. Wyjaśnienie przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie.

Czy przydatne?

Co to jest Mendel Grzegorz

Co oznacza MENDEL GRZEGORZ: czes. zakonnik i przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na grochu sformułował fundamentalne zasady dziedziczenia, określane mianem genetyki mendlowskiej i stanowiące podwaliny genetyki doświadczalnej. Wyniki przeprowadzonych badań opublikował w 1865, jednakże ich znaczenie doceniono dopiero w 35 lat po jego śmierci. Amatorsko zajmował się także meteorologią, prowadził obserwacje nad pszczołami, brał czynny udział w pracach Sekcji Ogrodniczej Morawskiego Towarzystwa Rolniczego. Zobacz także: prawa Mendla

Czym jest Mendel Grzegorz znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Myrmekochoria:
Słownik zoochoria mendel grzegorz.
Co znaczy Mszaki:
Słownik której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie posiadają przyrostu wtórnego). Na świecie żyje około 25 tys. gatunków m. dzielonych na trzy klasy: mchy (Bryopsida), wątrobowce mendel grzegorz.
Co znaczy Monosacharydy:
Słownik sacharydy mendel grzegorz.
Co znaczy Maceracja:
Słownik wpływem wody albo określonego rozpuszczalnika mająca na celu wydzielenie substancji występującej w macerowanym materiale. M. służąca jest między innymi w badaniach biologicznych, w przemyśle mendel grzegorz.
Co znaczy Malaria:
Słownik wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa) pasożytnicze pierwotniaki z rodzaju Plasmodium. Gatunkiem w najwyższym stopniu rozpowszechnionym jest Plasmodium vivax, przenoszony poprzez mendel grzegorz.
  • Dodano:
  • Autor: