metameria definicja
Co to jest metameria. Wyjaśnienie zwierząt podział ciała wzdłuż podłużnej osi na odcinki zw.

Czy przydatne?

Co to jest metameria

Co oznacza METAMERIA: występujący u zwierząt podział ciała wzdłuż podłużnej osi na odcinki zw. metamerami, segmentami albo członami. Może występować poprzez całe życie albo tylko w określonym stadium rozwojowym. M. może być zupełna (widoczna w budowie zewnętrznej i wewnętrznej, występuje na przykład u pierścienic), zewnętrzna (widoczna tylko w budowie zewnętrznej na przykład u pajęczaków) i wewnętrzna (widoczna tylko w budowie wewnętrznej, na przykład w układzie mięśniowym ryb). Z racji na stopień zróżnicowania poszczególnych odcinków wyróżniamy m. homonomiczną (odcinki niewiele różnią się pomiędzy sobą, na przykład u dżdżownicy) i heteronomiczną (odcinki są bardzo zróżnicowane, na przykład u skorupiaków)

Czym jest metameria znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mendel Grzegorz:
Słownik przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na grochu sformułował fundamentalne zasady dziedziczenia, określane mianem genetyki mendlowskiej i stanowiące podwaliny metameria co to jest.
Co znaczy Mezoglea:
Słownik galaretowata warstwa występująca w ciele gąbek (Porifera) i pomiędzy ektodermą i endodermą jamochłonów (Coelenterata), pełniąca funkcję podporową. W m. znajdują się rozproszone komórki, czasami metameria definicja.
Co znaczy Międzymózgowie:
Słownik mózg metameria co znaczy.
Co znaczy Mutacje Spontaniczne:
Słownik mutacje zachodzące samorzutnie, bez wpływu żadnych znanych czynników zewnętrznych, zdarzają się bardzo rzadko metameria słownik.
Co znaczy Myrmekochoria:
Słownik zoochoria metameria znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: