mezofil definicja
Co to jest mezofil. Wyjaśnienie region pomiędzy skórką a wiązką przewodzącą w liściach. Z reguły to.

Czy przydatne?

Co to jest mezofil

Co oznacza MEZOFIL: tkanka wypełniająca region pomiędzy skórką a wiązką przewodzącą w liściach. Z reguły to jest miękisz asymilacyjny. U większości roślin m. jest zróżnicowany na miękisz gąbczasty i miękisz palisadowy. Niekiedy m. może się składać tylko z jednego rodzaju miękiszu, na przykład u roślin wodnych występuje wyłącznie miękisz gąbczasty, a u niektórych kserofitów tylko miękisz palisadowy

Czym jest mezofil znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Maceracja:
Słownik wpływem wody albo określonego rozpuszczalnika mająca na celu wydzielenie substancji występującej w macerowanym materiale. M. służąca jest między innymi w badaniach biologicznych, w przemyśle mezofil.
Co znaczy Mendel Grzegorz:
Słownik przyrodnik. Twórca teorii mendelizmu. Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na grochu sformułował fundamentalne zasady dziedziczenia, określane mianem genetyki mendlowskiej i stanowiące podwaliny mezofil.
Co znaczy Merozygota:
Słownik niepełna zygota powstająca w czasie koniugacji bakterii (Schizomycetes). Jest diploidalna jedynie pod względem części materiału genetycznego mezofil.
Co znaczy Mutacje Letalne:
Słownik genu ( mutacja), prowadzące do śmierci osobnika. M.l. mogą zachodzić pod wpływem czynników zewnętrznych, na przykład zbyt wysokiej temperatury, działania ustalonych środków chemicznych albo mezofil.
Co znaczy Moc Prospektywna:
Słownik do embriologii poprzez H. Dreischa na ustalenie rozwojowych możliwości blastomerów, ujawniających się po ich rozdzieleniu. Największą m.p. mają dwa pierwsze blastomery, które po rozdzieleniu mogą dać mezofil.
  • Dodano:
  • Autor: