mezoglea definicja
Co to jest mezoglea. Wyjaśnienie galaretowata warstwa występująca w ciele gąbek (Porifera) i.

Czy przydatne?

Co to jest mezoglea

Co oznacza MEZOGLEA: bezpostaciowa, galaretowata warstwa występująca w ciele gąbek (Porifera) i pomiędzy ektodermą i endodermą jamochłonów (Coelenterata), pełniąca funkcję podporową. W m. znajdują się rozproszone komórki, czasami również przedmioty szkieletowe

Czym jest mezoglea znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mięśnie Somatyczne:
Słownik mięśnie tworzące odrębne struktury powiązane ze szkieletem i stanowiące wspólnie z nim układ ruchowy organizmu mezoglea.
Co znaczy Monoploid:
Słownik organizm posiadający jeden zespół chromosomów mezoglea.
Co znaczy Mszaki:
Słownik której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie posiadają przyrostu wtórnego). Na świecie żyje około 25 tys. gatunków m. dzielonych na trzy klasy: mchy (Bryopsida), wątrobowce mezoglea.
Co znaczy Metabolizm:
Słownik określająca wszystkie reakcje chemiczne i towarzyszące im przemiany energetyczne zachodzące w organizmach żywych. Na m. składają się anabolizm i katabolizm. Wszystkie mechanizmy metaboliczne są ze mezoglea.
Co znaczy Mejoza Postgamiczna:
Słownik mejoza zachodząca bezpośrednio po połączeniu gamet w zygotę. Charakterystyczna dla haplontów - występuje u przedstawicieli wiciowców (Flagellata) i zarodnikowców (Sporozoa) i u roślin mezoglea.
  • Dodano:
  • Autor: