paladowy miękz definicja
Co to jest miękisz palisadowy. Wyjaśnienie asymilacyjny ( miękisz) występujący w liściach. Jest.

Czy przydatne?

Co to jest miękisz palisadowy

Co oznacza MIĘKISZ PALISADOWY: miękisz asymilacyjny ( miękisz) występujący w liściach. Jest zbudowany z wydłużonych komórek, których dłuższa oś jest prostopadła do powierzchni liścia. Cytoplazma komórek m.p. zawiera liczne chloroplasty i jest silnie zwakuolizowana. Z reguły m.p. tworzy warstwę położoną pod górną skórką liścia, jednak u niektórych roślin występuje po obu stronach liścia. M.p. jest jedyną tkanką mezofilu niektórych kserofitów

Czym jest miękisz palisadowy znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mycetom:
Słownik owadów (Insecta) skupienia komórek wykorzystywanych do przechowywania organizmów endosymbiotycznych (bakterii, grzybów albo pierwotniaków). M. mogą być zlokalizowane w rejonie jelita, w ciele miękisz palisadowy.
Co znaczy Mikrospory:
Słownik zarodniki miękisz palisadowy.
Co znaczy Mocz:
Słownik produkty przemiany materii, wydalany na zewnątrz organizmu poprzez układ wydalniczy. Złożona jest w 95% z wody i w 5% z mocznika, kwasu moczowego i innych substancji trujących dla organizmu. Jest miękisz palisadowy.
Co znaczy Mucha Tse-Tse:
Słownik afr. gatunek muchy żywiącej się krwią, będący żywicielem pośrednim i roznosicielem świdrowców (Trypanosomida) wywołujących śpiączkę miękisz palisadowy.
Co znaczy Mutacje Letalne:
Słownik genu ( mutacja), prowadzące do śmierci osobnika. M.l. mogą zachodzić pod wpływem czynników zewnętrznych, na przykład zbyt wysokiej temperatury, działania ustalonych środków chemicznych albo miękisz palisadowy.
  • Dodano:
  • Autor: