migracje definicja
Co to jest migracje. Wyjaśnienie zwierząt - zmiany miejsca pobytu podejmowane często albo.

Czy przydatne?

Co to jest migracje

Co oznacza MIGRACJE: 1) wędrówki zwierząt - zmiany miejsca pobytu podejmowane często albo nieregularnie poprzez zwierzęta. Przyczyny m. są zawsze złożone, a więc wywołane przynajmniej kilkoma czynnikami. Do przyczyn m. należą między innymi poszukiwanie pokarmu, zabezpieczenie przed okresowo niekorzystnymi warunkami klimatycznymi, poszukiwanie dogodnego miejsca rozrodu i stres. Z reguły poszukiwanie pokarmu wiąże się z unikaniem niekorzystnych zmian klimatycznych (ochłodzenie, susza), jak odbywa się to na przykład u ptaków. U lemingów m. są wywołane brakiem pokarmu i stresem wywołanym przegęszczeniem populacji. M. w celach rozrodczych występują u wielu zwierząt. W najwyższym stopniu znanym odpowiednikiem takich m. jest wędrówka węgorza z rzek euro. na tarło do M. Sargassowego. Podobne zdarzenie obserwujemy również u bezkręgowców, innych ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków. Najdłuższe m. odbywa rybitwa popielata, przelatując w ciągu roku z Arktyki na Antarktydę i z powrotem i pokonując trasę powyżej 30 tys. km. W czasie m. zwierzęta kierują się między innymi położeniem słońca i gwiazd, ukształtowaniem terenu, cechami fizykochemicznymi środowiska (zapach, temperatura i zasolenie wody, zawartość związków chemicznych) i magnetyzmem ziemskim, jednak precyzyjne systemy nawigacji nie są jeszcze kompletnie wyjaśnione; 2) przemieszczanie się osobników pomiędzy populacjami

Czym jest migracje znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Matriks Chromosomowa:
Słownik jednorodny materiał białkowy wypełniający wnętrze chromosomu. W m.ch. zawieszone są chromonemy i znajdujące się na nich chromomery. Pod względem chemicznym m.ch. złożona jest z RNA i lipoprotein migracje.
Co znaczy Mitospory:
Słownik zarodniki migracje.
Co znaczy Mezofil:
Słownik region pomiędzy skórką a wiązką przewodzącą w liściach. Z reguły to jest miękisz asymilacyjny. U większości roślin m. jest zróżnicowany na miękisz gąbczasty i miękisz palisadowy. Niekiedy m. może migracje.
Co znaczy Mezom:
Słownik w teorii telomowej bezlistna łodyga psylofitów (Psylophytina), z której wyrastają dwa telomy potomne ( telom migracje.
Co znaczy Mezogamia:
Słownik wyjątkowe zdarzenie w rozmnażaniu się roślin, opierające na wnikaniu łagiewki pyłkowej do równikowej części woreczka zalążkowego migracje.
  • Dodano:
  • Autor: