mikoryza definicja
Co to jest mikoryza. Wyjaśnienie opierający na współżyciu niektórych roślin z grzybami. Istnieją.

Czy przydatne?

Co to jest mikoryza

Co oznacza MIKORYZA: rodzaj mutualizmu opierający na współżyciu niektórych roślin z grzybami. Istnieją dwa rodzaje m.: ektotroficzna (strzępki grzyba oplatają korzeń i wnikają do jego wnętrza wypełniając przestwory międzykomórkowe; strzępki te przejmują funkcje włośników, które zanikają) i endotroficzna (strzępki grzyba wnikają do wnętrza komórek, włośniki nie zanikają). M. ułatwia roślinom zdobywanie wody i soli mineralnych i pozwala na korzystanie z regulatorów wzrostu i rozwoju roślin produkowanych poprzez grzyby. Grzyby korzystają z substancji odżywczych wytwarzanych poprzez roślinę

Czym jest mikoryza znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Materiał Zapasowy:
Słownik gromadzone poprzez roślinę i zużywane na niektórych etapach rozwoju, na przykład w momencie formowania nasion, albo w okresach niekorzystnych dla rośliny. M.z. stanowić mogą cukry ( na przykład mikoryza.
Co znaczy Monod Jacques:
Słownik franc. biochemik; zajmował się fizjologią i metabolizmem bakterii; wspólnie z Jacobem F. stworzył teorię operonu; w 1965 dostał Nagrodę Nobla ( wspólnie z F. Jacobem i A. Lwoffem mikoryza.
Co znaczy Metamorfoza:
Słownik przeobrażenie mikoryza.
Co znaczy Makroglej:
Słownik tkanka glejowa mikoryza.
Co znaczy Mutator:
Słownik gen wpływający na przyspieszenie mutacji w innych genach mikoryza.
  • Dodano:
  • Autor: