miomery definicja
Co to jest miomery. Wyjaśnienie występujące w zarodkach i u dorosłych pierścienic, bezczaszkowców.

Czy przydatne?

Co to jest miomery

Co oznacza MIOMERY: segmenty mięśniowe występujące w zarodkach i u dorosłych pierścienic, bezczaszkowców, kręgoustych i ryb

Czym jest miomery znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mikroglej:
Słownik tkanka glejowa miomery co znaczy.
Co znaczy Mutualizm:
Słownik dwóch organizmów należących do różnych gatunków, korzystna i zazwyczaj niezbędna dla nich obu. Odpowiednikiem m. są glony żyjące w organizmach niektórych jamochłonów, kraby pustelniki i ukwiały miomery krzyżówka.
Co znaczy Miozyna:
Słownik uczestniczące (w okolicy aktyny) w skurczu mięśni. Stanowi 40% mięśni. Tworzy miofilamenty miozynowe. Cząsteczka m. jest zbudowana z dwóch łańcuchów polipeptydowych i ma kształt laski zakończonej miomery co to jest.
Co znaczy Mezoderma:
Słownik warstwa komórek zarodka, leżąca pomiędzy ektodermą a endodermą, powstająca w procesie gastrulacji. Wyścieła wtórną jamę ciała ( celomę). W czasie rozwoju zarodkowego z m. powstaje przewarzająca część miomery słownik.
Co znaczy Mutacje:
Słownik dziedziczne zmiany materiału genetycznego. Zależnie od poziomu organizacji materiału genetycznego, na którym zachodzą m., wyróżniono m. genowe, m. chromosomowe ( aberracje chromosomowe) i m. genomowe miomery czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: