miozyna definicja
Co to jest miozyna. Wyjaśnienie uczestniczące (w okolicy aktyny) w skurczu mięśni. Stanowi 40.

Czy przydatne?

Co to jest miozyna

Co oznacza MIOZYNA: kurczliwe białko uczestniczące (w okolicy aktyny) w skurczu mięśni. Stanowi 40% mięśni. Tworzy miofilamenty miozynowe. Cząsteczka m. jest zbudowana z dwóch łańcuchów polipeptydowych i ma kształt laski zakończonej główką, która wiąże się z aktyną. M. ma umiejętność enzymatycznego rozkładu ATP

Czym jest miozyna znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mostek Chromosomowy:
Słownik mostek złączający bieguny wrzeciona podziałowego w anafazie mitozy i mejozy, utworzony poprzez włókna chromosomowe połączone z chromosomami dicentrycznymi (posiadającymi dwa centromery miozyna.
Co znaczy Muszla:
Słownik występujący u mięczaków (Mollusca) i ramienionogów (Brachiopoda). M. mięczaków ma budowę trójwarstwową. Warstwa zewnętrzna jest cienka i złożona jest wyłącznie z konchioliny. Warstwa środkowa i miozyna.
Co znaczy Makrofagi:
Słownik ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko rozprzestrzenione w tkankach. Mają umiejętność pochłaniania bakterii, resztek komórkowych i innych drobin na drodze fagocytozy. Do m. należą miozyna.
Co znaczy Mutator:
Słownik gen wpływający na przyspieszenie mutacji w innych genach miozyna.
Co znaczy Mikroorganizmy:
Słownik nazwa oznaczająca wszystkie organizmy jednokomórkowe (pierwotniaki, glony, grzyby, bakterie i sinice) i wirusy miozyna.
  • Dodano:
  • Autor: