miracidium definicja
Co to jest miracidium. Wyjaśnienie żyjąca w wodzie larwa przywr digenetycznych (Digenea). To jest.

Czy przydatne?

Co to jest miracidium

Co oznacza MIRACIDIUM: orzęsiona, wolno żyjąca w wodzie larwa przywr digenetycznych (Digenea). To jest pierwsze stadium larwalne. Po wniknięciu do organizmu żywiciela (mięczaka, najczęściej ślimaka) zamienia się w sporocystę. Jeśli m. nie znajdzie żywiciela w ciągu 24 godz., ginie

Czym jest miracidium znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Makroelementy:
Słownik konieczne do życia, wymagane w sporych ilościach dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu. U roślin zapotrzebowanie na m. przewyższa 0,05% suchej masy, u zwierząt dzienne zapotrzebowanie miracidium.
Co znaczy Mikrosporocyt:
Słownik występująca w rozmnażaniu roślin różnozarodnikowych diploidalna komórka macierzysta, z której po mejozie powstają cztery haploidalne mikrospory. Zobacz także: zarodniki miracidium.
Co znaczy Monogynia:
Słownik zdarzenie opierające na występowaniu w kwiecie pojedynczego słupka miracidium.
Co znaczy Mikroorganizmy:
Słownik nazwa oznaczająca wszystkie organizmy jednokomórkowe (pierwotniaki, glony, grzyby, bakterie i sinice) i wirusy miracidium.
Co znaczy Makia:
Słownik występująca w przybrzeżnych rejonach obszaru śródziemnomorskiego. Złożona jest z zawsze zielonych krzewów, krzewinek, skarłowaciałych drzew i roślin zielnych wydzielających olejki eteryczne. Do miracidium.
  • Dodano:
  • Autor: