prospektywna definicja
Co to jest moc prospektywna. Wyjaśnienie do embriologii poprzez H. Dreischa na ustalenie.

Czy przydatne?

Co to jest moc prospektywna

Co oznacza MOC PROSPEKTYWNA: termin wprowadzony do embriologii poprzez H. Dreischa na ustalenie rozwojowych możliwości blastomerów, ujawniających się po ich rozdzieleniu. Największą m.p. mają dwa pierwsze blastomery, które po rozdzieleniu mogą dać dwa normalnie wykształcone organizmy. Zobacz także: znaczenie prospektywne

Czym jest moc prospektywna znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Migotka:
Słownik powieka, występująca u gadów, ptaków, u których jest najlepiej rozwinięta, i wielu ssaków. To jest przezroczysty ruchomy fałd spojówki położony w wewnętrznym kącie oka. M. rozprowadza po powierzchni moc prospektywna co to jest.
Co znaczy Madreporowce:
Słownik koralowce (Anthozoa) z rzędu koralowców kamiennych (Scleractinia; syn.: Madreporaria). Obejmują około 2,5 tys. współcześnie żyjących gatunków. Zasiedlają morza o temperaturze wody ponad 20C moc prospektywna definicja.
Co znaczy Miksocel:
Słownik jama ciała stawonogów (Arthropoda), pratchawców (Onychophora), wrzęch (Pentastomida) i niesporczaków (Tardigrada); powstaje w rozwoju zarodkowym poprzez połączenie blastocelu i celomy moc prospektywna co znaczy.
Co znaczy Mioglobina:
Słownik umiejętność czasowego wiązania tlenu. M. występuje w mięśniach. Oksymioglobina (utleniona m.) jest znacząco trwalsza od oksyhemoglobiny, co pozwala jej pełnić funkcję magazynu tlenu dla mięśni moc prospektywna słownik.
Co znaczy Mongolizm:
Słownik zespół Downa moc prospektywna znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: