mocz definicja
Co to jest mocz. Wyjaśnienie produkty przemiany materii, wydalany na zewnątrz organizmu poprzez.

Czy przydatne?

Co to jest mocz

Co oznacza MOCZ: płyn zawierający produkty przemiany materii, wydalany na zewnątrz organizmu poprzez układ wydalniczy. Złożona jest w 95% z wody i w 5% z mocznika, kwasu moczowego i innych substancji trujących dla organizmu. Jest wytwarzany w nerkach z m. pierwotnego. M. pierwotny jest filtrowany w ciałkach Malpighiego, zawiera spore ilości cukrów, soli mineralnych i in. składników osocza krwi, które w kanalikach krętych i pętli Henlego ulegają resorpcji, podobnie jak część wody

Czym jest mocz znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mowa:
Słownik porozumiewania się dzięki artykułowanych dźwięków, związana ze zdolnością do myślenia abstrakcyjnego. Wymaga dobrze rozwiniętych odpowiedzialnych za mowę ośrodków nerwowych (ośrodek Broki) i wysokich mocz.
Co znaczy Mszywioły:
Słownik rzadziej słodkowodnych bezkręgowców, do którego należą drobne, kolonijne zwierzęta. Ich kolonie mogą być osiadłe albo pełzające. Pojedynczy osobnik (zooid) złożona jest z polipidu, opatrzonego mocz.
Co znaczy Morgan Thomas Hunt:
Słownik genetyk. Na podstawie doświadczeń z dziedziczeniem u muszki owocowej (Drosophila melanogaster) sformułował chromosomową teorię dziedziczności. Za odkrycie roli chromosomów w dziedziczeniu dostał w mocz.
Co znaczy Malaria:
Słownik wywoływana poprzez należące do zarodnikowców (Sporozoa) pasożytnicze pierwotniaki z rodzaju Plasmodium. Gatunkiem w najwyższym stopniu rozpowszechnionym jest Plasmodium vivax, przenoszony poprzez mocz.
Co znaczy Metameria:
Słownik zwierząt podział ciała wzdłuż podłużnej osi na odcinki zw. metamerami, segmentami albo członami. Może występować poprzez całe życie albo tylko w określonym stadium rozwojowym. M. może być zupełna mocz.
  • Dodano:
  • Autor: