mocz definicja
Co to jest mocz. Wyjaśnienie produkty przemiany materii, wydalany na zewnątrz organizmu poprzez.

Czy przydatne?

Co to jest mocz

Co oznacza MOCZ: płyn zawierający produkty przemiany materii, wydalany na zewnątrz organizmu poprzez układ wydalniczy. Złożona jest w 95% z wody i w 5% z mocznika, kwasu moczowego i innych substancji trujących dla organizmu. Jest wytwarzany w nerkach z m. pierwotnego. M. pierwotny jest filtrowany w ciałkach Malpighiego, zawiera spore ilości cukrów, soli mineralnych i in. składników osocza krwi, które w kanalikach krętych i pętli Henlego ulegają resorpcji, podobnie jak część wody

Czym jest mocz znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Monogynia:
Słownik zdarzenie opierające na występowaniu w kwiecie pojedynczego słupka mocz.
Co znaczy Monogonia:
Słownik rozmnażanie bezpłciowe na drodze podziału, pączkowania albo tworzenia gemul. Nowy organizm rozwija się z części organizmu macierzystego mocz.
Co znaczy Mezotonia:
Słownik zdarzenie w rozwoju mechanizmu pędowego niektórych roślin zielnych i krzewów, opierające na tworzeniu się pędów bocznych z pąków bocznych leżących w środkowej części osi macierzystej mocz.
Co znaczy Maceracja:
Słownik wpływem wody albo określonego rozpuszczalnika mająca na celu wydzielenie substancji występującej w macerowanym materiale. M. służąca jest między innymi w badaniach biologicznych, w przemyśle mocz.
Co znaczy Metabolity:
Słownik związki chemiczne powstające w organizmach żywych w czasie metabolizmu mocz.
  • Dodano:
  • Autor: