mocznik definicja
Co to jest mocznik. Wyjaśnienie przemiany materii u zwierząt ureotelicznych, które w ten sposób.

Czy przydatne?

Co to jest mocznik

Co oznacza MOCZNIK: azotowy wytwór przemiany materii u zwierząt ureotelicznych, które w ten sposób pozbywają się do 85% zbędnego azotu. Pod względem chemicznym to jest diamid kwasu węglowego. Powstaje w cyklu mocznikowym z amoniaku (CH3) i dwutlenku węgla (CO2). Wydalany jest raczej w moczu, lecz również w pocie

Czym jest mocznik znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Monofagi:
Słownik odżywiające się wyłącznie jednym rodzajem pokarmu, regularnie ograniczonym do jednego gatunku rośliny bądź zwierzęcia. M. jest kania ślimakojad (Rosthramus sociabilis) z Ameryki Płn., odżywiająca się mocznik.
Co znaczy Mechanizmy Izolacyjne:
Słownik zapobiegające zamianie genów między dwoma populacjami. We wstępnej fazie oddziaływania wynikają z biologicznych właściwości organizmów, w następnych etapach prowadzić mogą do izolacji rozrodczej i mocznik.
Co znaczy Mikoryza:
Słownik opierający na współżyciu niektórych roślin z grzybami. Istnieją dwa rodzaje m.: ektotroficzna (strzępki grzyba oplatają korzeń i wnikają do jego wnętrza wypełniając przestwory międzykomórkowe mocznik.
Co znaczy Makia:
Słownik występująca w przybrzeżnych rejonach obszaru śródziemnomorskiego. Złożona jest z zawsze zielonych krzewów, krzewinek, skarłowaciałych drzew i roślin zielnych wydzielających olejki eteryczne. Do mocznik.
Co znaczy Makroblastomery:
Słownik gastrulacja mocznik.
  • Dodano:
  • Autor: