model regulacji brittena definicja
Co to jest model regulacji Brittena i Davidsona. Wyjaśnienie hipotez próbujących wyjaśnić regulację.

Czy przydatne?

Co to jest model regulacji Brittena i Davidsona

Co oznacza MODEL REGULACJI BRITTENA I DAVIDSONA: jedna z pierwszych hipotez próbujących wyjaśnić regulację ekspresji genów u organizmów eukariotycznych. Została ona odrzucona, a dziś regulację ekspresji genów Eucaryota tłumaczy teoria operonu

Czym jest model regulacji Brittena i znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Miękisz Powietrzny:
Słownik pełniący funkcję tkanki przewietrzającej. M.p. ma silnie rozwinięte przestwory międzykomórkowe tworzące ciągły mechanizm kanałów powietrznych wewnątrz rośliny. M.p. występuje u roślin podwodnych model regulacji brittena i davidsona.
Co znaczy Mimetyzm:
Słownik przystosowanie antydrapieżnicze występujące u zwierząt, opierające na upodabnianiu się gatunków do środowiska: a) ubarwieniem (ubarwienie ochronne, ubarwienie kryptyczne), które może być stałe (na model regulacji brittena i davidsona.
Co znaczy Mezogamia:
Słownik wyjątkowe zdarzenie w rozmnażaniu się roślin, opierające na wnikaniu łagiewki pyłkowej do równikowej części woreczka zalążkowego model regulacji brittena i davidsona.
Co znaczy Macica:
Słownik układu rozrodczego ssaków, gdzie zachodzi postęp zarodka (zarodków). M. ssaków powstaje z połączonego końcowego odcinka przewodów Mllera (jajowodów) o silnie umięśnionych ścianach. W zależności od model regulacji brittena i davidsona.
Co znaczy Monogamia:
Słownik mechanizm kojarzenia opierający na współżyciu samca z jedną samicą. M. może obejmować zarówno jeden sezon rozrodczy, jak i całe życie zwierzęcia model regulacji brittena i davidsona.
  • Dodano:
  • Autor: