mszaki definicja
Co to jest mszaki. Wyjaśnienie której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie.

Czy przydatne?

Co to jest mszaki

Co oznacza MSZAKI: podgromada, do której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie posiadają przyrostu wtórnego). Na świecie żyje około 25 tys. gatunków m. dzielonych na trzy klasy: mchy (Bryopsida), wątrobowce (Hepaticopsida) i glewiki (Anthoceratopsida). U m. gametofit może być plechowaty (wątrobowce) albo zróżnicowany na łodygę i liście (mchy), lecz zamiast korzeni występują chwytniki. M. przechodzą przemianę pokoleń, nie mniej jednak dominującym pokoleniem jest gametofit (autotroficzny, dość sporych rozmiarów), z kolei sporofit jest regularnie mniejszy i uzależniony od gametofitu, z którego wyrasta. Gametofity podzielone są na męskie i kobiece (rzadko występuje jednopienność). Po zapłodnieniu, które wymaga obecności wody (deszcz, rosa), na szczycie gametofitu kobiecego wyrasta sporofit (zw. sporogonem), wytwarzający zarodniki. Zarodnik, kiełkując, tworzy splątek, z którego rozwija się gametofit

Czym jest mszaki znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Miksocel:
Słownik jama ciała stawonogów (Arthropoda), pratchawców (Onychophora), wrzęch (Pentastomida) i niesporczaków (Tardigrada); powstaje w rozwoju zarodkowym poprzez połączenie blastocelu i celomy mszaki.
Co znaczy Mutacje Indukowane:
Słownik mutacje zachodzące pod wpływem mutagenów mszaki.
Co znaczy Mezoglej:
Słownik tkanka glejowa mszaki.
Co znaczy Morgan Thomas Hunt:
Słownik genetyk. Na podstawie doświadczeń z dziedziczeniem u muszki owocowej (Drosophila melanogaster) sformułował chromosomową teorię dziedziczności. Za odkrycie roli chromosomów w dziedziczeniu dostał w mszaki.
Co znaczy Mózg:
Słownik układu nerwowego ośrodkowego występująca u kręgowców. M. jest największym skupieniem tkanki nerwowej w organizmie zwierząt, jest zlokalizowany w mózgoczaszce i otoczony oponami mózgowo-rdzeniowymi. M mszaki.
  • Dodano:
  • Autor: