mszaki definicja
Co to jest mszaki. Wyjaśnienie której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie.

Czy przydatne?

Co to jest mszaki

Co oznacza MSZAKI: podgromada, do której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie posiadają przyrostu wtórnego). Na świecie żyje około 25 tys. gatunków m. dzielonych na trzy klasy: mchy (Bryopsida), wątrobowce (Hepaticopsida) i glewiki (Anthoceratopsida). U m. gametofit może być plechowaty (wątrobowce) albo zróżnicowany na łodygę i liście (mchy), lecz zamiast korzeni występują chwytniki. M. przechodzą przemianę pokoleń, nie mniej jednak dominującym pokoleniem jest gametofit (autotroficzny, dość sporych rozmiarów), z kolei sporofit jest regularnie mniejszy i uzależniony od gametofitu, z którego wyrasta. Gametofity podzielone są na męskie i kobiece (rzadko występuje jednopienność). Po zapłodnieniu, które wymaga obecności wody (deszcz, rosa), na szczycie gametofitu kobiecego wyrasta sporofit (zw. sporogonem), wytwarzający zarodniki. Zarodnik, kiełkując, tworzy splątek, z którego rozwija się gametofit

Czym jest mszaki znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Melanina:
Słownik kolor skóry i włosów, syntetyzowany w komórkach naskórka zw. melanoforami (melanoblastami). M. jest pochodną aminokwasu tyrozyny. Liczba syntetyzowanej m. jest warunkowana dziedzicznie i uzależniona mszaki.
Co znaczy Mięsień Sercowy:
Słownik tkanka mięśniowa mszaki.
Co znaczy Makrofagi:
Słownik ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko rozprzestrzenione w tkankach. Mają umiejętność pochłaniania bakterii, resztek komórkowych i innych drobin na drodze fagocytozy. Do m. należą mszaki.
Co znaczy Miesiączka:
Słownik zachodzące w trakcie cyklu płciowego; występuje u ludzi i szympansów. W czasie m. na skutek uwstecznienia ciałka żółtego i spadku poziomu progesteronu następuje odrywanie się rozrośniętej śluzówki mszaki.
Co znaczy Monopodium:
Słownik pęd stanowiący kluczową oś mechanizmu pędowego rośliny, wyraźnie dominujący nad pędami bocznymi mszaki.
  • Dodano:
  • Autor: