mszaki definicja
Co to jest mszaki. Wyjaśnienie której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie.

Czy przydatne?

Co to jest mszaki

Co oznacza MSZAKI: podgromada, do której należą niewielkie (do kilkunastu cm) rośliny zielne (nie posiadają przyrostu wtórnego). Na świecie żyje około 25 tys. gatunków m. dzielonych na trzy klasy: mchy (Bryopsida), wątrobowce (Hepaticopsida) i glewiki (Anthoceratopsida). U m. gametofit może być plechowaty (wątrobowce) albo zróżnicowany na łodygę i liście (mchy), lecz zamiast korzeni występują chwytniki. M. przechodzą przemianę pokoleń, nie mniej jednak dominującym pokoleniem jest gametofit (autotroficzny, dość sporych rozmiarów), z kolei sporofit jest regularnie mniejszy i uzależniony od gametofitu, z którego wyrasta. Gametofity podzielone są na męskie i kobiece (rzadko występuje jednopienność). Po zapłodnieniu, które wymaga obecności wody (deszcz, rosa), na szczycie gametofitu kobiecego wyrasta sporofit (zw. sporogonem), wytwarzający zarodniki. Zarodnik, kiełkując, tworzy splątek, z którego rozwija się gametofit

Czym jest mszaki znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Makrogameta:
Słownik gamety mszaki.
Co znaczy Mejoza Pregamiczna:
Słownik mejoza poprzedzająca wytworzenie gamet. Występuje u orzęsków (Ciliata), zwierząt wielokomórkowych i u niektórych roślin mszaki.
Co znaczy Moczowody:
Słownik układ moczopłciowy mszaki.
Co znaczy Mikroelementy:
Słownik występujące w organizmach żywych w ilościach kilku albo kilkunastu mg na 1 kg suchej masy. Należą do nich bor, cynk, mangan, miedź, molibden i żelazo. Z reguły stanowią one składnik koenzymów mszaki.
Co znaczy Metaksylem:
Słownik drewno mszaki.
  • Dodano:
  • Autor: