muszla definicja
Co to jest muszla. Wyjaśnienie występujący u mięczaków (Mollusca) i ramienionogów (Brachiopoda). M.

Czy przydatne?

Co to jest muszla

Co oznacza MUSZLA: szkielet zewnętrzny występujący u mięczaków (Mollusca) i ramienionogów (Brachiopoda). M. mięczaków ma budowę trójwarstwową. Warstwa zewnętrzna jest cienka i złożona jest wyłącznie z konchioliny. Warstwa środkowa i wewnętrzna składają się z węglanu wapnia, nie mniej jednak w warstwie środkowej ma on formę bezpostaciową, z kolei w wewnętrznej tworzy cienkie blaszki załamujące światło. Wewnętrzna warstwa m. nosi nazwę macicy perłowej. M. ramienionogów jest zbudowana lub wyłącznie z węglanu wapnia, lub z chitynopodobnej substancji wysyconej solami wapnia. Zarówno u mięczaków, jak i ramienionogów m. wytwarzają komórki brzegu płaszcza

Czym jest muszla znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mikrociała:
Słownik drobne kuliste organelle komórkowe zawierające enzymy, takie jak glioksysomy (występują u roślin, biorą udział w przemianie tłuszczów w węglowodany) i peroksysomy (biorą udział w procesach utleniania muszla.
Co znaczy Moszna:
Słownik worek skórny otaczający jądra, występujący w okolicach krocza u samców większości ssaków muszla.
Co znaczy Monospermia:
Słownik zdarzenie powszechnie występujące przy zapłodnieniu, opierające na wniknięciu tylko jednego plemnika do komórki jajowej muszla.
Co znaczy Miękisz Gąbczasty:
Słownik dolnej części liścia, pomiędzy skórką a miękiszem palisadowym. Zbudowany jest z luźno ułożonych komórek, pomiędzy którymi znajdują się liczne przestwory międzykomórkowe. M.g. spełnia rolę muszla.
Co znaczy Miejsca Mutacyjne:
Słownik miejsca, gdzie mogą zachodzić mutacje muszla.
  • Dodano:
  • Autor: