muszla definicja
Co to jest muszla. Wyjaśnienie występujący u mięczaków (Mollusca) i ramienionogów (Brachiopoda). M.

Czy przydatne?

Co to jest muszla

Co oznacza MUSZLA: szkielet zewnętrzny występujący u mięczaków (Mollusca) i ramienionogów (Brachiopoda). M. mięczaków ma budowę trójwarstwową. Warstwa zewnętrzna jest cienka i złożona jest wyłącznie z konchioliny. Warstwa środkowa i wewnętrzna składają się z węglanu wapnia, nie mniej jednak w warstwie środkowej ma on formę bezpostaciową, z kolei w wewnętrznej tworzy cienkie blaszki załamujące światło. Wewnętrzna warstwa m. nosi nazwę macicy perłowej. M. ramienionogów jest zbudowana lub wyłącznie z węglanu wapnia, lub z chitynopodobnej substancji wysyconej solami wapnia. Zarówno u mięczaków, jak i ramienionogów m. wytwarzają komórki brzegu płaszcza

Czym jest muszla znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Monogonia:
Słownik rozmnażanie bezpłciowe na drodze podziału, pączkowania albo tworzenia gemul. Nowy organizm rozwija się z części organizmu macierzystego muszla.
Co znaczy Materiał Genetyczny:
Słownik wiadomość genetyczna muszla.
Co znaczy Modzele:
Słownik występujące u płazów bezogonowych (Anura) miejscowe zgrubienia skóry na dłoniach (u samców m. godowe wykorzystywane do przytrzymywania samicy w czasie ampleksusu) i piętach (u obu płci muszla.
Co znaczy Melanizm Przemysłowy:
Słownik ciemniejszego ubarwienia w populacjach zwierząt zasiedlających tereny uprzemysłowione. Osobniki ciemniej ubarwione są faworyzowane poprzez selekcję dlatego, że są mniej widoczne na zapylonym podłożu muszla.
Co znaczy Morfogeneza:
Słownik wszystkie przekształcenia prowadzące do osiągnięcia poprzez organizm budowy właściwej dla danego gatunku. M. jest warunkowana genetycznie muszla.
  • Dodano:
  • Autor: