wieńcowe naczynia definicja
Co to jest naczynia wieńcowe. Wyjaśnienie krwionośne (tętnice i żyły) serca. Powolne zmniejszanie.

Czy przydatne?

Co to jest naczynia wieńcowe

Co oznacza NACZYNIA WIEŃCOWE: swoje naczynia krwionośne (tętnice i żyły) serca. Powolne zmniejszanie się światła tętnic wieńcowych ( miażdżyca tętnic) skutkuje chorobę wieńcową serca. Odkładanie się cholesterolu i wapnia na wewnętrznej ścianie n.w. doprowadza do ich zaczopowania, a tym samym do martwicy mięśnia sercowego (zawału).swoje naczynia krwionośne (tętnice iżyły) serca. Powolne zmniejszanie się światła tętnic wieńcowych ( miażdżyca tętnic) skutkuje chorobę wieńcową serca. Odkładanie się cholesterolu i wapnia na wewnętrznej ścianie n.w. doprowadza do ich zaczopowania, a tym samym do martwicy mięśnia sercowego (zawału)

Czym jest naczynia wieńcowe znaczenie w Słownik biologia N .

Co znaczy Namorzyny:
Słownik tropikalne, narastające w strefie pływów. N. są zalewane poprzez morze, co wymaga od rosnących tam drzew specyficznych przystosowań morfologicznych i fizjologicznych (odporność na wysokie stężenie naczynia wieńcowe co znaczy.
Co znaczy Nefrotomy:
Słownik mezodermy zarodka kręgowców, z których rozwija się przednercze, śródnercze i zanercze.segmentowe odcinki mezodermy zarodka kręgowców, zktórych rozwija się przednercze, śródnercze izanercze naczynia wieńcowe krzyżówka.
Co znaczy Narząd Tympanalny:
Słownik pluskwiaków, prostoskrzydłych i niektórych motyli. Ma postać jamki pokrytej błoną rezonacyjną, zaopatrzonej w położone wewnątrz komórki zmysłowe połączone z błoną. Drgania błony są przenoszone na naczynia wieńcowe co to jest.
Co znaczy Neotyp:
Słownik okaz) wyznaczony jako wzorzec opisowy gatunku po zniszczeniu albo zaginięciu holotypu.konkretny osobnik (okaz) wyznaczony jako wzorzec opisowy gatunku po zniszczeniu albo zaginięciu holotypu naczynia wieńcowe słownik.
Co znaczy Nerka Głowowa:
Słownik przednercze.przednercze naczynia wieńcowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: