przybyszowe narządy definicja
Co to jest narządy przybyszowe. Wyjaśnienie tworzące się w miejscach, gdzie normalnie nie występują.

Czy przydatne?

Co to jest narządy przybyszowe

Co oznacza NARZĄDY PRZYBYSZOWE: narządy roślin tworzące się w miejscach, gdzie normalnie nie występują. Występują na łodygach, rzadziej na korzeniach. Częstym zjawiskiem jest tworzenie korzeni przybyszowych, między innymi na łodygach, kłączach i rozłogach.narządy roślin tworzące się wmiejscach, wktórych normalnie nie występują. Występują na łodygach, rzadziej na korzeniach. Częstym zjawiskiem jest tworzenie korzeni przybyszowych, między innymi na łodygach, kłączach irozłogach

Czym jest narządy przybyszowe znaczenie w Słownik biologia N .

Co znaczy Nekroza:
Słownik martwica.martwica narządy przybyszowe.
Co znaczy Nadrząd:
Słownik kategoria systematyczna. kategoria systematyczna narządy przybyszowe.
Co znaczy Narządy Analogiczne:
Słownik pochodzeniu ewolucyjnym, lecz spełniające takie same funkcje, na przykład skrzydło owada i skrzydło ptaka, korzenie organowców i chwytniki plechowców.narządy oróżnym pochodzeniu ewolucyjnym, lecz narządy przybyszowe.
Co znaczy Nukleoid:
Słownik bakteryjnej zawierająca jej materiał genetyczny ( genofor), funkcjonalnie odpowiadająca jądru eukariontów, nie posiadająca jednak jego struktury.część komórki bakteryjnej zawierająca jej materiał narządy przybyszowe.
Co znaczy Nazewnictwo Biologiczne:
Słownik nadawania nazw poszczególnym taksonom, zawarty w międzynarodowych kodeksach nomenklatury biologicznej. Nazwy naukowe nadaje się w jednym języku - łacińskim. Dla oznaczenia gatunku stosuje się narządy przybyszowe.
  • Dodano:
  • Autor: