noradrenalina definicja
Co to jest noradrenalina. Wyjaśnienie produkowny w rdzeniu nadnerczy i na synapsach nerwów w.

Czy przydatne?

Co to jest noradrenalina

Co oznacza NORADRENALINA: hormon zwierzęcy produkowny w rdzeniu nadnerczy i na synapsach nerwów w ośrodkowym i współczulnym układzie nerwowym. W układzie nerwowym pełni rolę transmittera pobudzającego błonę postsynaptyczną poprzez jej depolaryzację, co pozwala na dalsze przewodzenie impulsu nerwowego. N. wytwarzana w rdzeniu nadnerczy ma działanie podobne do adrenaliny, lecz znacząco słabsze.hormon zwierzęcy produkowny wrdzeniu nadnerczy i na synapsach nerwów wośrodkowym iwspółczulnym układzie nerwowym. Wukładzie nerwowym pełni rolę transmittera pobudzającego błonę postsynaptyczną poprzez jej depolaryzację, co pozwala na dalsze przewodzenie impulsu nerwowego. N. wytwarzana wrdzeniu nadnerczy ma działanie podobne do adrenaliny, lecz znacząco słabsze

Czym jest noradrenalina znaczenie w Słownik biologia N .

Co znaczy Naczynia:
Słownik rurki martwe przedmioty drewna, przewodzące wodę i rozpuszczone w niej sole mineralne, powstające z ułożonych liniowo wydłużonych komórek, których końcowe ściany zostają przebite jedną albo kilkoma noradrenalina.
Co znaczy Nerka Właściwa:
Słownik nerka.nerka noradrenalina.
Co znaczy Narządy Homologiczne:
Słownik podobieństwa w budowie i pochodzeniu, lecz pełniące odmienną funkcję, na przykład łuski rogowe gadów i pióra ptaków, skrzydło nietoperza i przednia noga słonia.narządy wykazujące podobieństwa noradrenalina.
Co znaczy Niełupka:
Słownik owoc.owoc noradrenalina.
Co znaczy Neandertalczyk:
Słownik antropogeneza.antropogeneza noradrenalina.
  • Dodano:
  • Autor: