okrytonasienne definicja
Co to jest okrytozalążkowe, okrytonasienne. Wyjaśnienie nasiennych (Spermatophyta), różniących się.

Czy przydatne?

Co to jest okrytozalążkowe, okrytonasienne

Co oznacza OKRYTOZALĄŻKOWE, OKRYTONASIENNE: podgromada roślin nasiennych (Spermatophyta), różniących się od nagozalążkowych (Gymnospermae) tym, iż u o. zalążki znajdują się wewnątrz słupków (twór powstały ze zrośnięcia się owocolistków). Do o. należy około 250 tys. gatunków roślin zarówno zielnych, jak i zdrewniałych, dzielonych na jednoliścienne - zarodek ma tylko jeden liścień ( liścienie) na szczycie i dwuliścienne - w zarodku są dwa boczne liścienie. Gametofit jest bardziej zredukowany niż u nagonasiennych. Kwiaty o. bardzo regularnie są obupłciowe. W woreczkach pyłkowych po mejozie powstają ziarna pyłku, będące przedroślem męskim. Złożona jest ono z komórki wegetatywnej, która tworzy łagiewkę wrastającą w tkankę słupka, i z komórki generatywnej, z której powstają dwie gamety męskie. W ośrodku zalążka po mejozie rozwija się tylko jedna w woreczek zalążkowy będący przedroślem żeńskim. U o. występuje podwójne zapłodnienie opierające na tym, iż pierwsza komórka plemnikowa zapładnia komórkę jajową, z kolei druga łączy się z wtórnym jądrem woreczka zalążkowego. Po zapłodnieniu zalążek przekształca się w nasienie, z którego wyrasta dojrzały sporofit.podgromada roślin nasiennych (Spermatophyta), różniących się od nagozalążkowych (Gymnospermae) tym, iż uo. zalążki znajdują się wewnątrz słupków (twór powstały ze zrośnięcia się owocolistków). Do o. należy około 250 tys. gatunków roślin zarówno zielnych, jak izdrewniałych, dzielonych na jednoliścienne - zarodek ma tylko jeden liścień ( liścienie) na szczycie idwuliścienne - wzarodku są dwa boczne liścienie. Gametofit jest bardziej zredukowany niż unagonasiennych. Kwiaty o. bardzo regularnie są obupłciowe. Wworeczkach pyłkowych po mejozie powstają ziarna pyłku, będące przedroślem męskim. Złożona jest ono zkomórki wegetatywnej, która tworzy łagiewkę wrastającą wtkankę słupka, i zkomórki generatywnej, zktórej powstają dwie gamety męskie. Wośrodku zalążka po mejozie rozwija się tylko jedna wworeczek zalążkowy będący przedroślem żeńskim. Uo. występuje podwójne zapłodnienie opierające na tym, iż pierwsza komórka plemnikowa zapładnia komórkę jajową, z kolei druga łączy się zwtórnym jądrem woreczka zalążkowego. Po zapłodnieniu zalążek przekształca się w nasienie, zktórego wyrasta dojrzały sporofit

Czym jest okrytozalążkowe znaczenie w Słownik biologia O .

Co znaczy Obieg Fosforu:
Słownik obieg materii.obieg materii okrytozalążkowe, okrytonasienne.
Co znaczy Odrosty:
Słownik występujące u roślin drzewiastych pędy wyrastające z pędów przybyszowych.występujące uroślin drzewiastych pędy wyrastające zpędów przybyszowych okrytozalążkowe, okrytonasienne.
Co znaczy Odświeżanie Krwi:
Słownik kojarzenie.kojarzenie okrytozalążkowe, okrytonasienne.
Co znaczy Ogon:
Słownik ciała kręgowców. U ryb, płazów ogoniastych, niektórych gadów i ssaków jest narządem ruchu. U innych kręgowców może być narządem służącym do utrzymania równowagi, chwytnym, termoregulacyjnym czy okrytozalążkowe, okrytonasienne.
Co znaczy Organizm Kosmopolityczny:
Słownik kosmopolita.kosmopolita okrytozalążkowe, okrytonasienne.
  • Dodano:
  • Autor: