okrzemki definicja
Co to jest okrzemki. Wyjaśnienie jednokomórkowe morskie i słodkowodne glony koloru brunatnożółtego.

Czy przydatne?

Co to jest okrzemki

Co oznacza OKRZEMKI: drobne, jednokomórkowe morskie i słodkowodne glony koloru brunatnożółtego. Ściana komórkowa o. jest wysycona krzemionką (stąd nazwa) regularnie tworzącą różne ornamentacje, będące istotną właściwością systematyczną. Złożona jest z dwóch części: denka i zachodzącego na nie wieczka. U niektórych o. w ścianie komórkowej występuje podłużna szczelina (raphe). O. rozmnażają się płciowo i bezpłciowo. W rozmnażaniu bezpłciowym o. dzieli się poprzez rozsunięcie wieczka i denka, a powstające komórki potomne dobudowują do posiadanej części ściany komórkowej denko. Przez wzgląd na tym część komórek staje się coraz mniejsza, jednak po osiągnięciu pewnej minimalnej wielkości o. wytwarzają auksospory, które pozwalają przywrócić pierwotne rozmiary.drobne, jednokomórkowe morskie isłodkowodne glony koloru brunatnożółtego. Ściana komórkowa o. jest wysycona krzemionką (stąd nazwa) regularnie tworzącą różne ornamentacje, będące istotną właściwością systematyczną. Złożona jest zdwóch części: denka izachodzącego na nie wieczka. Uniektórych o. wścianie komórkowej występuje podłużna szczelina (raphe). O. rozmnażają się płciowo ibezpłciowo. Wrozmnażaniu bezpłciowym o. dzieli się poprzez rozsunięcie wieczka idenka, apowstające komórki potomne dobudowują do posiadanej części ściany komórkowej denko. Wzwiązku ztym część komórek staje się coraz mniejsza, jednak po osiągnięciu pewnej minimalnej wielkości o. wytwarzają auksospory, które pozwalają przywrócić pierwotne rozmiary

Czym jest okrzemki znaczenie w Słownik biologia O .

Co znaczy Onkogeny:
Słownik czynniki rakotwórcze. czynniki rakotwórcze okrzemki.
Co znaczy Organizmy Hiperosmotyczne:
Słownik utrzymujące wyższe stężenie płynów ciała w relacji do stężenia środowiska zewnętrznego. Do o.h. należą ryby chrzęstnoszkieletowe (Chondrichtyes).organizmy utrzymujące wyższe stężenie płynów ciała okrzemki.
Co znaczy Organella:
Słownik struktura, występująca w obrębie komórki, wyspecjalizowana w pełnieniu ustalonych funkcji, spełniająca rolę podobną do narządu. Do o. należą między innymi plastydy, mitochondria, retikulum okrzemki.
Co znaczy Odwrotna Transkrypcja:
Słownik matrycy RNA. Zachodzi przy udziale enzymu odwrotnej transkryptazy. O.t. jest procesem charakterystycznym dla komórek zarażonych retrowirusami. Powstały w o.t. DNA zawiera informację genetyczną okrzemki.
Co znaczy Otolity:
Słownik statocysty.statocysty okrzemki.
  • Dodano:
  • Autor: