oligofagi definicja
Co to jest oligofagi. Wyjaśnienie się określonym rodzajem pokarmu, lecz bogatszym gatunkowo niż u.

Czy przydatne?

Co to jest oligofagi

Co oznacza OLIGOFAGI: zwierzęta żywiące się określonym rodzajem pokarmu, lecz bogatszym gatunkowo niż u monofagów. Odpowiednikiem o. jest stonka ziemniaczana (żywi się roślinami z rodz. psiankowatych).zwierzęta żywiące się określonym rodzajem pokarmu, lecz bogatszym gatunkowo niż u monofagów. Odpowiednikiem o. jest stonka ziemniaczana (żywi się roślinami zrodziny psiankowatych)

Czym jest oligofagi znaczenie w Słownik biologia O .

Co znaczy Okwiat:
Słownik kwiat. kwiat oligofagi.
Co znaczy Oddychanie Beztlenowe:
Słownik komórkowego, gdzie zamiast tlenu atmosferycznego akceptorami wodoru są związki organiczne. Jednym z rodzajów o.b. jest fermentacja.rodzaj oddychania komórkowego, wktórym zamiast tlenu atmosferycznego oligofagi.
Co znaczy Osobnik:
Słownik pojedynczy organizm żywy.pojedynczy organizm żywy oligofagi.
Co znaczy Owodniowce:
Słownik której zalicza się gady, ptaki i ssaki. O. wyróżnia się na podstawie tworzonych poprzez zarodek błon płodowych. Pojawienie się błon płodowych w toku ewolucji pozwoliło o. na pominięcie w rozwoju oligofagi.
Co znaczy Obielmo:
Słownik nasieniu niektórych okrytozalążkowych, powstająca z ośrodka zalążka. Czasem jest w nasieniu jedyną tkanką zapasową.tkanka zapasowa wnasieniu niektórych okrytozalążkowych, powstająca zośrodka zalążka oligofagi.
  • Dodano:
  • Autor: