organizator definicja
Co to jest organizator. Wyjaśnienie zarodka, odpowiedzialna za różnicowanie się innych komórek i.

Czy przydatne?

Co to jest organizator

Co oznacza ORGANIZATOR: ekipa komórek zarodka, odpowiedzialna za różnicowanie się innych komórek i tworzenie z nich narządów. Na podstawie kolejności pojawiania się w łańcuchu przemian wyróżniono o. pierwotne (I rzędu) i o. wtórne (II i dalszych rzędów). Powstawanie każdego następnego o., jak także jego charakter i działanie są determinowane poprzez poprzedzające stadium zarodka. Mechanizm ten nosi nazwę indukcji embriologicznej.ekipa komórek zarodka, odpowiedzialna za różnicowanie się innych komórek itworzenie znich narządów. Na podstawie kolejności pojawiania się włańcuchu przemian wyróżniono o. pierwotne (I rzędu) io. wtórne (II idalszych rzędów). Powstawanie każdego następnego o., jak także jego charakter idziałanie są determinowane poprzez poprzedzające stadium zarodka. Mechanizm ten nosi nazwę indukcji embriologicznej

Czym jest organizator znaczenie w Słownik biologia O .

Co znaczy Ofiopluteus:
Słownik wężowidła.wężowidła organizator.
Co znaczy Ochrona Gatunkowa:
Słownik względów naukowych dziko żyjących gatunków roślin i zwierząt, raczej rzadkich, ginących i endemicznych. Bazuje na ochronie wszystkich osobników danego gatunku, miejsc ich stałego przebywania organizator.
Co znaczy Okulizacja:
Słownik oczkowanie. oczkowanie organizator.
Co znaczy Operator:
Słownik operon. operon organizator.
Co znaczy Oko:
Słownik wrażliwy na bodźce świetlne. W najwyższym stopniu złożoną budowę mają o. głowonogów i kręgowców. U większości bezkręgowców o. mają niewiele skomplikowaną budowę ( oko jamkowe, oko złożone, ocella organizator.
  • Dodano:
  • Autor: