paprotniki definicja
Co to jest paprotniki. Wyjaśnienie są rośliny, do których zalicza się: psylofity (Psilophytina.

Czy przydatne?

Co to jest paprotniki

Co oznacza PAPROTNIKI: nazwą tą określane są rośliny, do których zalicza się: psylofity (Psilophytina), widłakowe (Lycophytina), skrzypokształtne (Sphenophytina) ipaprociowe (Pterophytina), zktórych psylofity są wyłącznie kopalne. Worganizmie p. wyróżnia się korzeń, łodygę iliście, co pozwala je zaliczyć do organowców. Up. występuje przemiana pokoleń, nie mniej jednak pokoleniem dominującym jest diploidalny sporofit (samodzielna, ulistniona roślina długoletnia). Na liściach sporofitu (zw. liśćmi zarodnionośnymi) tworzą się zarodnie wytwarzające haploidalne zarodniki. Zzarodników wyrasta haploidalny gametofit, zw. przedroślem. Up. jednozarodnikowych przedrośle jest obupłciowe, z kolei up. różnozarodnikowych jest jednopłciowe. Na przedroślu tworzą się rodnie i plemnie. Zapłodnienie dzieje się wyłącznie za pośrednictwem wody. Po zapłodnieniu powstaje diploidalna zygota, zktórej wyrasta sporofit. Istniejące dzisiaj pokłady węgla kamiennego powstały zobumarłych wkarbonie p., które były wówczas dominującymi roślinami lądowymi

Czym jest paprotniki znaczenie w Słownik biologia P .

Co znaczy Promienie Medularne:
Słownik promienie rdzeniowe paprotniki co znaczy.
Co znaczy Pióro:
Słownik naskórka występujące wyłącznie u ptaków (Aves), homologiczne złuskami gadów. Nie wyrastają równomiernie na całym ciele ptaka, ajedynie wmiejscach zw. pteryliami. Obszary ciała ptaka, zktórych nie paprotniki krzyżówka.
Co znaczy Procerkoid:
Słownik tasiemców, powstająca z onkosfery, dalej przekształcająca się wplerocerkoid. Ciało p. jest wydłużone, zakończone tak zwany cerkomerem stanowiącym pozostałość onkosfery. P. ma umiejętność aktywnego paprotniki co to jest.
Co znaczy Pleopody:
Słownik przekształcone odnóża odwłokowe skorupiaków, zazwyczaj zredukowane albo wykorzystywane do kopulacji, noszenia jaj czy oddychania, rzadziej do pływania paprotniki słownik.
Co znaczy Pseudołożysko:
Słownik ogólne ustalenie struktur rozwijających się wdrogach rodnych samic kręgowców jajożyworodnych iżyworodnych. P. służy do odżywiania zarodków osłoniętych błonami jajowymi paprotniki czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: