tapetum definicja
Co to jest tapetum. Wyjaśnienie wewnętrzną powierzchnię zarodni mszaków ipaprotników i woreczków.

Czy przydatne?

Co to jest tapetum

Co oznacza TAPETUM: tkanka pokrywająca wewnętrzną powierzchnię zarodni mszaków ipaprotników i woreczków pyłkowych roślin nasiennych. T. jest najczęściej zbudowane zpojedynczej warstwy komórek, ajego funkcja bazuje na odżywianiu rozwijających się zarodników albo ziaren pyłku

Czym jest tapetum znaczenie w Słownik biologia T .

Co znaczy Teoria Statolitowa:
Słownik skrobia statolitowa tapetum co znaczy.
Co znaczy Tkanki Wzmacniające:
Słownik spełniające funkcję mechanicznego usztywnienia organów. Do t.w. należą twardzica i zwarcica. T.w. są szczególnie dobrze rozwinięte wnadziemnych częściach roślin, co wiąże się zpotrzebą udźwignięcia tapetum krzyżówka.
Co znaczy Tagma:
Słownik zaznaczony odcinek ciała zbudowany zkompleksu połączonych segmentów. T. są na przykład głowa, tułów iodwłok owadów. Do stworzenia t. prowadzi mechanizm tagmatyzacji. Tagmy mogą ulegać połączeniom tapetum co to jest.
Co znaczy Tundra:
Słownik typowa dla półkuli płn., położona na północ od tajgi, przystosowana do niskich temperatur ikrótkiego okresu wegetacji (około 60 dni). Roślinność t. złożona jest zkarłowatych drzew, w szczególności tapetum słownik.
Co znaczy Tętno:
Słownik cykliczne skurcze tętnic przesuwające się wzdłuż ich ścianek. Skurcz tętnic następuje w czasie rozkurczu komór serca, ich rozkurcz zaś przypada na fazę skurczu komór tapetum czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: