trawienie definicja
Co to jest trawienie. Wyjaśnienie zachodzący zazwyczaj wprzewodzie pokarmowym imający na celu.

Czy przydatne?

Co to jest trawienie

Co oznacza TRAWIENIE: mechanizm zachodzący zazwyczaj wprzewodzie pokarmowym imający na celu rozłożenie składników pożywienia na najprostsze związki przyswajalne dla organizmu. T. może zachodzić także poza przewodem pokarmowym zwierzęcia, na przykład pająki wstrzykują schwytanej ofierze jad, który trawi jej tkanki, po czym wysysają powstający wtrakcie t. płyn. W czasie t. białka są rozkładane do aminokwasów, ztłuszczów uwalniany jest glicerol ikwasy tłuszczowe, acukrowce rozkładane są do glukozy. T. następuje pod wpływem soków trawiennych izawartych wnich enzymów. Mechanizm t. zaczyna się już wjamie gębowej (trawienie cukrów); jego zasadnicza część dzieje się wżołądku, dwunastnicy ijelicie cienkim. Z racji na przebieg t. dzieli się na zewnątrz- iwewnątrzkomórkowe. T. wewnątrzkomórkowe jest szczególnie typowe dla pierwotniaków inastępuje wwodniczkach tętniących ( wakuola). T. zewnątrzkomórkowe występuje uzwierząt posiadających dobrze wykształcony przewód pokarmowy

Czym jest trawienie znaczenie w Słownik biologia T .

Co znaczy Tranzycja:
Słownik mutacje genowe trawienie co znaczy.
Co znaczy Trofocyty:
Słownik komórki odżywcze występujące wjajnikach. Ich funkcja bazuje na zaopatrywaniu komórek rozrodczych wsubstancje odżywcze trawienie krzyżówka.
Co znaczy Teoria Epigenezy:
Słownik postęp zarodkowy jako łańcuch przyczynowo-skutkowy, wktórym powstawanie narządów bazuje na różnicowaniu się komórek, zależnym od warunków wewnętrznych izewnętrznych. Sumowanie się efektów procesu trawienie co to jest.
Co znaczy Teoria Statolitowa:
Słownik skrobia statolitowa trawienie słownik.
Co znaczy Tigmotaksje:
Słownik taksje trawienie czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: