trawienie definicja
Co to jest trawienie. Wyjaśnienie zachodzący zazwyczaj wprzewodzie pokarmowym imający na celu.

Czy przydatne?

Co to jest trawienie

Co oznacza TRAWIENIE: mechanizm zachodzący zazwyczaj wprzewodzie pokarmowym imający na celu rozłożenie składników pożywienia na najprostsze związki przyswajalne dla organizmu. T. może zachodzić także poza przewodem pokarmowym zwierzęcia, na przykład pająki wstrzykują schwytanej ofierze jad, który trawi jej tkanki, po czym wysysają powstający wtrakcie t. płyn. W czasie t. białka są rozkładane do aminokwasów, ztłuszczów uwalniany jest glicerol ikwasy tłuszczowe, acukrowce rozkładane są do glukozy. T. następuje pod wpływem soków trawiennych izawartych wnich enzymów. Mechanizm t. zaczyna się już wjamie gębowej (trawienie cukrów); jego zasadnicza część dzieje się wżołądku, dwunastnicy ijelicie cienkim. Z racji na przebieg t. dzieli się na zewnątrz- iwewnątrzkomórkowe. T. wewnątrzkomórkowe jest szczególnie typowe dla pierwotniaków inastępuje wwodniczkach tętniących ( wakuola). T. zewnątrzkomórkowe występuje uzwierząt posiadających dobrze wykształcony przewód pokarmowy

Czym jest trawienie znaczenie w Słownik biologia T .

Co znaczy Transpozycja:
Słownik przeniesienie genu albo zestawu genów pomiędzy odcinkami nici DNA trawienie.
Co znaczy Teloblasty:
Słownik twórcze komórki zlokalizowane na końcu ciała trochofory. Charakterystyczną właściwością t. jest totipotencja. Umożliwiają przekształcenie się trochofory wdorosłą pierścienicę trawienie.
Co znaczy Tryplet:
Słownik kodon trawienie.
Co znaczy Trójglicerydy:
Słownik tłuszcze trawienie.
Co znaczy Torebka Bowmana:
Słownik zakończenie kanalika nerkowego ( nefron) wpostaci dwuwarstwowego kielicha obejmującego kłębuszek nerkowy trawienie.
  • Dodano:
  • Autor: