krwionośny układ definicja
Co to jest układ krwionośny. Wyjaśnienie wykorzystywanych rozprowadzaniu po organizmie substancji.

Czy przydatne?

Co to jest układ krwionośny

Co oznacza UKŁAD KRWIONOŚNY: układ narządów wykorzystywanych rozprowadzaniu po organizmie substancji pokarmowych, tlenu i hormonów wytwarzanych poprzez gruczoły dokrewne, atakże biorący udział wusuwaniu produktów przemiany materii. Złożona jest znaczyń wypełnionych płynem ( krwią albo hemolimfą) i zpełniącego funkcję pompy serca, które jednak nie występuje uwszystkich zwierząt posiadających wykształcony u.k. Wyróżnia się dwa zasadnicze typy u.k.: zamknięty iotwarty. Wukładzie zamkniętym krew albo hemolimfa krążą wewnątrz naczyń, z kolei wukładzie otwartym zawarty wnim płyn wylewa się znaczyń do jam ciała iprzestworów międzykomórkowych. Obecność u.k. stwierdzono wyłącznie uzwierząt należących do trójwarstwowców, nie mniej jednak brak jest go na przykład u obleńców, płazińców, wrzęch czy szczecioszczękich

Czym jest układ krwionośny znaczenie w Słownik biologia U .

Co znaczy Układ Płciowy:
Słownik układ rozrodczy układ krwionośny co to jest.
Co znaczy Ureaza:
Słownik enzym charakterystyczny dla bezkręgowców iniektórych roślin, będący katalizatorem reakcji rozkładu mocznika do amoniaku idwutlenku węgla układ krwionośny definicja.
Co znaczy Układ Pseudohemalny:
Słownik mechanizm kanałów przylegających do układu nerwowego szkarłupni (Echinodermata), jest on połączony z celomą iwypełniony płynem, za którego pośrednictwem następuje odżywianie komórek nerwowych układ krwionośny co znaczy.
Co znaczy Układ Sympatyczny:
Słownik układ nerwowy wegetatywny układ krwionośny słownik.
Co znaczy Układ Przywspółczulny:
Słownik układ nerwowy wegetatywny układ krwionośny znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: