porostnicowate wątrobowce definicja
Co to jest wątrobowce, porostnicowate. Wyjaśnienie Bryophytina), obejmująca rzędy między innymi.

Czy przydatne?

Co to jest wątrobowce, porostnicowate

Co oznacza WĄTROBOWCE, POROSTNICOWATE: klasa mszaków (Bryophytina), obejmująca rzędy między innymi porostnicowców (Marchantiales) ijungermaniowców (Jungermaniales). Rośliny należące do wątrobowców odznaczają się przemianą pokoleń, nie mniej jednak dominującą postacią jest plechowaty gametofit. Rozmnażanie może następować na drodze płciowej, dzięki gametom wytwarzanym wgametangiach pokolenia płciowego, albo wegetatywnie, za pośrednictwem rozmnóżek tworzących się na gametofitach. Sporofit powstający wefekcie połączenia gamet jest trwale połączony zgametofitem, który zapewnia jego wegetację. Wzarodni sporofitu mającej postać puszki powstają haploidalne zarodniki, zktórych po rozsianiu wyrastają młode gametofity, mające początkowo postać splątka. W. żyją wwilgotnych i ocienionych miejscach. W najwyższym stopniu znanym przedstawicielem w. jest porostnica wielokształtna (Marchantia polymorpha)

Czym jest wątrobowce, porostnicowate znaczenie w Słownik biologia W .

Co znaczy Wibryssy:
Słownik włosy czuciowe, występujące wskórze głowy, znacząco rzadziej na nadgarstkach niektórych ssaków. Wewnątrz mieszka włosowego w. znajdują się liczne zakończenia nerwowe, na które przenoszony jest nacisk wątrobowce, porostnicowate co znaczy.
Co znaczy Wiroidy:
Słownik przypominające wirusy, ale pozbawione osłonki białkowej małe samoreplikujące się koliste cząsteczki RNA, będące pasożytami roślin. Ich funkcjonowanie jest jeszcze słabo poznane wątrobowce, porostnicowate krzyżówka.
Co znaczy Warunkowanie Klasyczne:
Słownik odkryte istosowane poprzez Pawłowa I. wytwarzanie odruchu warunkowego wątrobowce, porostnicowate co to jest.
Co znaczy Wrzeciono Cytokinetyczne:
Słownik fragmoplast wątrobowce, porostnicowate słownik.
Co znaczy Wzrok:
Słownik pozwalający na odbieranie bodźców świetlnych za pośrednictwem odpowiednich narządów zmysłów, występujących zazwyczaj wpostaci plamek ocznych, oczu albo pojedynczych komórek światłoczułych. Do wątrobowce, porostnicowate czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: